Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha egy baba még nagyobb...

Baj, ha egy baba még nagyobb korában (7-8 hó) sem alszik éjszaka 12 órát egyben?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a legjobb napokon is csak 10,5 órát alszik a babám felkelés nélkül, napközben meg összesen 2 órát (1-1 Ór). Mindenhol azt olvasom, hogy később milyen káros hatása lehet, hogy nem alszik egy ennyi idős gyerek legalább napi 14 órát. Sőt este 12 órát kellene aludnia. Egyszerűen nem alszik és kész, minden neszre felébred, de hát elég nehéz zajtalan életet élni.
2009. máj. 12. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

az én fiam sem alszik többet ennél. ugyanennyi idős. 10 órát éjjel, akkor is felkel közben egyszer enni. napközben pedig háromszor alszik, max háromnegyed órát, de többségében csak fél órásra sikerül neki.

Ugyanezzel küzdünk. a zajok... nálunk kisebb korában és télen sokat ment a hősugárzó, remekül aludt mellette, semmi háttérzajt nem hallott. most viszont már nem tudom mit csináljak vele. osonunk állandóan, dehát nem lehet mosógépet, turmixgépet, mindent leállítani a házban, csak mert ő alszik :-( én napközben sokszor hidegen járatom a hősugárzóját. nem jó megoldás, de egyszerűen nem tudok mást kitalálni:-(

2009. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ennyi az alvásigénye, az enyém még ennyit sem alszik, mint a tied. éjszaka 9-9,5 óra (közben kel egyszer enni), nappal 2-2,5 (de van, hogy még kevesebb)

én már kérdeztem a védőnőt is, de ő is azt mondta, hogy nem tudok vele mit csinálni, ha nem álmos, nem álmos

pedig az én babóm állandóan hason teper, próbál mászni, négykézláb hintázik (7hós)

2009. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem alszik 12 órát éjszaka, sőt! Kb. fél8kor már alszik, egyig-fél kettőig ébredés nélkül, utána 6-ig kb. óránként ébred!

Nappal 2 órát összevonva, jobb esetben!

Ő már mászik rendesen, lassan elindul magától, bejárja az egész lakást, még sem fárad ki annyira, hogy egész éjszaka aludjon! 7,5 hónapos

2009. máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányom 15 hónapos,de még sosem aludt 5 óránál többet egyszerre.
2009. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én babám is felkel minden apró neszre, nagyon rossz alvó. Éjszaka 10 órát alszik 2 kajálással, napközben össz. kb. 2-3 órát. De sokszor olyan nyűgös az álmosságtól, hogy az altatás tovább tart, mint az alvás. Ha nagy nehezen elaludt, akkor nálunk megáll az élet, mindenki csendes pihenőt tart, hogy a pici kitudja magát normálisan pihenni. Úgyhogy én érzem, hogy nekünk több alvásra lenne szükség.
2009. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!