Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az az orvos, aki azt...

Normális az az orvos, aki azt mondja, hogy adjak a 14 hónapos gyerekemnek tejszínhabot, zsírosabb ételeket, hogy hízzon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves elmúlt és még csak 9 kg! Szerintetek ez nagyon kevés? Hogyan tudnám kicsit hizlalni? Az étvágyhozó hozó vitamint sem eszi meg sehogy! Bár én sem vagyok vastag 164 cm és 48kg! Nem tudok hízni! Lehet a fiam is csak egyszerűen ilyen vékonyabb fajta?
2009. máj. 12. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális. A növényi zsiradékoktól nem lesz baja a kicsinek, sőt. De tudd, hoyg a zsiradékokat akkor tudjuk megemészteni, ha szénhidrátot is fogyasztunk hozzá. Tehát pl piskótaszelet tetején a tejszínhab, vagy minőségi vaj (nem agyontartósítózott margarinok!) ízléses mennyiségben adagolva, esetleg petrezselymes krumplival, pürével hozhat eredményt mindkettőtöknek.

Ha Te magad is hízni szeretnél, lassítsd le az anyagcserédet, amit úgy érhetsz el, hogy nem sokszor eszel keveset, hanem csak 2-3X sokat.

Sok sikert!

2009. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szia!Kisfiam 1 évesen 9200 gr volt és 74 cm.Soha sem volt gond a súlyával!Nem épp egy díjbírkózó alkat!4 éves lesz nemsokára és kb.13 kg.Minden rendben a fiaddal,ne aggódj!Főleg zsíros ételeket ne adj neki!Nem komplett az orvos ha ilyet tanácsol!Lassan már érnek a gyümölcsök inkább azt etess vele!Sok főzelék,leves!
2009. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok és dietetikus, szoktam itt válaszolgatni néha. Növényi zsírokról beszéltem, hangsúlyozom, és nem esztelen mennyiségben. Gondolom, az orvos sem cupákos sertéspörköltre gondolt, vagy zsíros kenyérre.
2009. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom egy évesen 8 kiló, két hónapja megy. Ő egyszerűen ennyi, rendesen eszik, de lemozogja.

Szerintem a fiadnál is ilyesmi lehet.

Én azért nem változtatnék az étrendjén, hogy hízzon. Ha több tápanyagra van szüksége, azt úgyis tudatja veled.

Nagyon jó evő a lányom, de ha tejszínhabos piskótával kínálgatnám, akkor szerintem hamar letenne az egészségesebb étkekről. Elhiszem (miért ne hinném?), hogy a dietetikus válaszoló a tudásának megfelelően válaszolt, de szerintem nem kevés ahhoz a fiad súlya, hogy ilyen praktikákhoz folyamodj.

2009. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Húú akkor nekem tömnöm kéne a fiam? :( 18 hónapos 9,5 kiló és 87 cm. Mi magasak vagyunk de nem kifejezett vékonyak, normál testalkatúak.

De ha a fiam eszik vmi nehezebb ételt,(mint pl egy ilyen süti dolog is lenne) akkor egész egyszerüen a következő étkezést kihagyja. Tömni nem akarom, éhesnek nem tűnik. Beteg sose volt.

És az a baj hogy nagyon hamar rákapna az ilyen édességekre és nem eszi a húst, zöldséget.

Ilyenkor is nehezebb ételekkel kellene etetni?? :(

2009. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!