Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés ez a súlygyarapodás?

Kevés ez a súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
2700 grammal születtünk, 2550 grammal jöttünk haza a kórházból. Ma vagyunk 6 hetesek, 3450 grammok vagyunk. Csak szopizunk, egy nap 6-7 alkalommal, 70-110 gramm között van az evés. Ahogy a többi baba gyarapodását olvasom, kevésnek tűnik a mi gyarapodásunk. Amúgy igény szerint eszik, hasfájós.
2009. máj. 12. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Egyátalán nem kevés.Havi 400g a minimum az első három hónapban.Azért, mert más babák egy kilót is híznak egy hónap alatt, te ne gondold, hogy a te babád nem fejlődik megfelelően.Nyugi.:)
2009. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is sajnálom, hogy hasfájós (kólikás?)! :( Szerintem egyáltalán nem kevés. Azt mondja a nagykönyv, hogy születés után az első 2 hónapban közel 1kg-t kellene a babának híznia, aztán pedig havi 480-600grammokat az első fél évben (vagyis heti 120-150g hízás az általánosan elfogadott). Aztán lelassul a gyarapodás. [link]
2009. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne méregesd a kicsit, csak arra jó, hogy idegesítsen. A baba nem olvasta a vonatkozó szakirodalmat, fogalma sincs, mennyit kellene híznia, azt viszont pontosan tudja, mikor éhes. Etesd tovább igény szerint, az a legjobb neki, a hasfájás meg el fog múlni, kitartás!
2009. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kevés! Minden babánál változó de neked nem kell aggódni. Ne méregessed minden evésnél mert megtévesztő lehet.Elég hetente vagy havonta mérni.

"legalább heti 10-20 dekát hízik, vagy havi 45 dekát"

Ezt írják a legtöbb helyen.

Továbbí jó babázást és hízást:))

2009. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eleinte én sem mértem mindig, de aztán 4 napot kórházban töltöttünk, ahol mindig mérni kellett. A tejem erősen megcsappant azokban a napokban, nem voltam biztos benne, hogy elég neki. Így itthon is méregetem. De mostmár igyekszem csak pár nap elteltével egyszer-egyszer megmérni.
2009. máj. 13. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!