Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Letapadt nyelv? Volt olyan...

Letapadt nyelv? Volt olyan közületek akinek szintén ilyen volt a babája nyelve?

Figyelt kérdés
Ha igen és elvittétek orvoshoz, mit csináltak vele?
2009. máj. 11. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nállunk nem a babánknak hanem még anno nekem volt letapadva a nyelvem. Anyum mesélte, hogy felvágták és kész. De ki mondta neked, hogy le van tapadva a babád nyelve?
2009. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak volt,sírtam mikor vittem,hogy felvágják neki,de az orvos megnyuktatott,hogy pici korban csak egy kis nyisszantás,ami állítólag kellemetlen mint fájdalmas.Végig néztem,1 pillanat volt,kb 2-3 percig vérzett.Sírt pár percig,de aztán megszoptattam,és el is felejtette.Pár napig még fehéres volt a helye,de aztán elmúlt.Nagyobb korban már csak altatással lehet megcsinálni.Megmondom őszintén,hogy engem jobban megviselt mint a fiamat.
2009. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
A férjemnek volt anno letapadva, sebész felvágta, talán jobban is mint kellett volna :D
2009. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!:))

Igazából engem egy kicsit dühít a dolog. Mivel koraszülött volt kb.3 hétig volt bent a kórházba./Ott elvárná az ember, hogy még az utolsó hajszálát is átnézzék, hogy minden rendben van vele. /Így állandóan vissza kell vele járnom kontrolra. Persze minden hónapban megyünk egyszer a gyerekorvoshoz is. Szóval volt rá alkalom, hogy valaki jól megnézze a gyereket. Most elvittem egy gyógytornászhoz, ő meg az elő 5 percben észrevette. Pedig nem sírt csak szövegelt neki. Most töltötte be az 5 hónapot. Szóval egy kicsit el vagyok keseredve, mert ha anno észrevették volna nála, már rég túl lett volna rajta:((

2009. máj. 11. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem is le volt tapadva...felvágták. (ez látszik is rajtam :D)
2009. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mi is hasonlóan jártunk, bár a mi kisfiunk nem volt koraszülött. Ő "csak" nem tudott szopizni. A lapos mellbimbóimra fogták. Persze kérdeztük a gyerekorvost, hogy a nyelvével minden rendben van-e(mint minden szülő, mi is bújtuk az internetet, hátha találunk megoldást a nem szopizás problémájára). Azt mondta, minden oké.

Aztán mi is dévényeshez kezdtünk járni, s már az első alkalommal szólt, hogy nézessük meg fül-orr-gégésszel. Mi a Szent Imrében voltunk dr.Horvainál (a keresztnevére nem emlékszem, de asszem ő a főosztályvezető). Csak ajánlani tudom. Nagyon kedves volt velünk, elsősorban a fiunkkal. Egy spatulával, amelynek az elején volt egy kis bemarás (oda illeszkedik a nyelvgyök) felhajtotta a nyelvét, majd egy steril kisollóval belenyisszantott. Kb. fél percig vérzett, illetve még napokig piros volt a helye. A kisfiam is épp csak elkenődött. Megsimogatta a doktorbácsi, s már vigyorgott is. Mivel az ölembe ülhetett végig, illetve apa foghatta a fejét, s a doktorbácsin kívül más idegen nem volt a rendelőben, nem volt még pityergés sem.

Ami miatt én személy szerint nagyon dühös vagyok, az az, hogy kénytelen voltam tápszerezni a most 4,5 hónapos fiamat (Három hétig bimbóvédővel bohóckodtunk a születését követően, de csak ordítás volt belőle. Azóta naphosszat fejek, de nem sikerül annyit, hogy csak anyatejet adhassak neki.). A "műtét" óta többször mellretettem a fiamat. Előfordult, hogy elfogadta, s szépen szopizott. Sajnos azonban már két mellből sem tudom jóllakatni, így ha olyanja van, csak dühösen elfordítja a fejét, s ordít, ha meglátja a mellemet.

Remélem, nálatok nem okozott szoptatási nehézséget a nyelvlenövés. A lehetséges jövőbeni problémákra (raccsolás, pöszeség stb.) meg gondolom felhívta a figyelmeteket a gyógytornász. Szóval a helyedbe én nem gondolkoznék (én már könnyen beszélek, pedig én is tiszta ideg voltam előtte), hanem "túlesnék" rajta. Tényleg csak egy apró nyissz, s inkább csak a kellemetlenség, hogy matatnak a kis szájukban, mint a fájdalom, ami miatt esetleg sírva fakadnak.

Andi

2009. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és persze előtte a doktorbácsi lidokain spray-vel érzéstelenítette a nyelvgyököt és a környékét. Utolsó voltam
2009. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!