Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Neked mikor kezdte el szopizni...

Neked mikor kezdte el szopizni az ujját a babád?

Figyelt kérdés
Nem korai még 7 hetesen? Egyébként elalváshoz cumit használunk, anélkül el sem tud aludni. De pár napja, mióta hason alszik, megtalálta az ujját. Azóta meg van veszve érte. Persze ha észreveszem, hogy szopja az ujjat, kiveszem a szájából, mert nem akarom, hogy rászokjon. Te hogy vagy ezzel?
2011. nov. 22. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

6 hetesen. Semmilyen cumit nem fogad el. Ha neki az ujja kell, akkor hiába adsz neki cumit, kiköpi és szopja az ujját.

Én örülök, hogy az ujját szopja.

Fiam cumizott és beszéd, játék közben is szájában volt.

Lányom ujját szopja., de ha játszik akkor nem tudja szopni, illetve minden olyan egyéb helyzetben amikor a kezét használja nem szopja, még a cumi a szájában lenne

2011. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 hónapos volt, először még csak néha talált be az ujjával a szájába, ha épp arra volt a keze. Annyira cuki volt. :-) Aztán rájött, hogy a kezét is ő irányítja, és onnantól kezdve már akkor tudta szopizni az ujját amikor akarta. Most 15 hónapos a lányom, elalvásnál ujj be, s ennyi. Csak elalvás előtt kell neki.

Szerintem ne félj annyira az ujjszopizástól. Sokat nem érsz vele, ha kiveszed a szájából, mert úgyis visszateszi. Fogadd el, ha már így alakult, el fogja hagyni ezt a szokást!

2011. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdte el, vagyis pár napja. Eddig cumizott, most viszont a cumit kiveszi a szájából, és inkább az ujja kell neki, de szerintem csak a foga miatt. Egyébként én a cumit tartom a kettő közül "jobb" megoldásnak, mert arról le lehet szoktatni, az ujja viszont mindig ott lesz neki sok gyerek, még az oviban is szopizza az ujját, mert azt nem lehet elvenni tőle.
2011. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 hónapos korától 4 hónapos koráig szopta az ujját. A második gyerekem egyáltalán nem.
2011. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Én higiénikusabbnak tartom a cumit, de ha az ujja kell neki éjszaka, hát akkor hajrá :) nappal végül is nem cumizik. Nekem könnyebb, hogy nem kell szaladgálni két percenként a szájába adogatni a cumit, hogy el tudjon aludni. De azért nem bánnám, olyan gyorsan szokna le róla, amilyen gyorsan rászokott :)

Minden jót Nektek!

2011. nov. 22. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom már a kórházban is az ujját szopta,tehát már 3-4 naposan,rendszeresen a szájában volt 2-3 ujja alig tudtam átszoktatni a cumira.
2011. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krisztivan ***** válasza:
Kisfiamnak nem kellett sem a cumi sem az ujja,addig amig kicsi volt.Most hogy jönnek a hátsó fogak(14 hós)képes a 3 középső ujját is a szájába dugni.Puff neki higiénia:-)
2011. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alig múlt három hetes, amikor megtalálta a bal hüvelykujját, onnantól 8-10 órát végigaludt éjszaka (előtte 5-6 óra éjszakai alvás, ami előtt bő két óra cicizés és sírás). Most múltunk 15 hónaposak.

Ma már - fogzunk, de nagyon - visszasírjuk a nyugodt éjszakákat.

2011. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!