Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi teát adhatok és hogy a...

Mennyi teát adhatok és hogy a babámnak ha szomjas?

Figyelt kérdés
3 hónapos.Éhesnek nem éhes,de szomjas,főképp ebbe a hőségbe.Hányszor ahatok neki,mindig 2 etetés között,vagy csak napi pár alkalommal?És hány ml-t?Tehetek bele cukrot,meg citromot,vagy csak simán a tea ízesítés nélkül?És nem lakhat tőle jól?ne hogy az legyen hogy jól lakik vele és utánna szopizni nem akar.
2009. máj. 11. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szép napot!

Nekem is 3 hónapos a babám. Annyi teát iszik, amennyi kell neki, ha én magam soknak tartom, kiveszem a szájából az üveget. Magad készíthetsz pár szem tealevélből (nem filteres!!!) feketeteát vagy kamillafüvet egy csipetnyi cukorral(de együtt a kettő is jó). De lehet kapni patikában babateákat és azokra rá van írva, mennyi adható belőle naponta és hogyan kell használni. Ha többet iszik a picur, akkor fel szoktam önteni még egy kis vízzel. Az én lányomat nem telíti, ha éhes utána is megeszi a rendes adagját. sőt, ha evés után szomjas, akkor is van úgy, hogy sok teát iszik (akár 50-60ml-t)Sok sikert!

2009. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, ebben a melegben annyi teát, vagy sima (forralt) vizet adhatsz neki amennyit kíván. Nem kell kivenni a szájából az üveget, különösen ha sima vizet adsz neki, abból csak annyit fog inni ami a szomját oltja. Az instant babateák nem olyan jók, mert azok tényleg elvehetik az étvágyát. A filteres babatea jobb, bár én hígabbra, 4dl vízhez szoktam 1 filtert tenni. (az adagolás 2dl-hez írja) Ízesíteni nem kell-így valóban nem veheti el az étvágyát. A kamilla teával vigyázz, nem túl jó folyamatosan adni, bélgyulladást okozhat, a fekete tea meg elég erős egy ilyen pici babának.

Az én fiam napi 3-4dl teát iszik meg mostanában és mellé bevágja 900-1000ml igaz sajna tápszeres, és ő már napi 2üveg bébikaját belapátol. Most kezdek majd főzni neki.

2009. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az előző vagyok 5hós a picur.
2009. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!