Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a 10 hós kisfiam még...

Baj, ha a 10 hós kisfiam még csak pépes dolgokat eszik?

Figyelt kérdés

6 foga van (alul 2 és felül 4 ami még nincs teljesen kint)

Egyelőre még mindent turmixolok neki, csak Hipp babakekszet szoktam neki adni, hogy tanuljuk a rágást. Elég mohó gyerek, a kekszet is én fogom neki, mert különben a felét leharapja egyben és rágás nélkül akarja megenni.

Próbálkoztunk már banándarabbal is, de azt is annyira gyorsan akarta magába tömni, hogy majdnem megfulladt.

Hogy fog így megtanulni rágni?


2009. máj. 11. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én is bajban leszek, mert nekem 8 hónapos, most jön a 4. foga, de egyszer már egy mini körte darabtól is majdnem megfulladt, úgyhogy én se igyekszek a darabos kajákkal szerintem. De az őrlőfogai még hol vannak...
2009. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Szia, szerintem baj mert hátráltatod a fejlődésben. Nekem már két foggal is nagyon ügyesen megrágott mindent.Az elején mindenki nyel félre anélkül nem megy a tanulás. És ha csak 20 hónaposan fogod oda adni a darabosabb kaját akkor is néha félre fogja nyelni ez a tanulás része. Olyan mint a járásnál az esés. Vele jár.Szerintem ne a babakekszet add meg a banánt.Nekünk is az ment a legnehezebben mert mind a kettőből nagyot tud harapni. Adjál almát de azt is csak úgy, hogy meghámozod és egészben. Ne vágdd cikekre. Mert akkor nagyot tud belőle harapni. És mindig legyél ott mellette ha ilyet adsz neki. Ha baj van tudjál neki segíteni Vigyázz, hogy ne ilyeszd meg nagyon ha ki kell venni az ételét a szájából. Próbáld meg minnél trermészetesebben csinálni. Már a bébiételek is 8 hónapos kortól elég darabosak. Nem véletlenül. A fog azért van, hogy használják. Adhatsz neki fagyitölcsért(úgy is szezonja van) azt imádni fogja vagy kukit.Igaz ezeket csak módjával.
2009. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!