Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne, hogy más anyukák...

Érdekelne, hogy más anyukák hogy viselik a sok sírást, nyűgösködést?

Figyelt kérdés
Én alapjában véve nyugodt embernek tartottam magam. Van egy 17 hónapos kislányom, aki nagyon sokat sír, rengeteget nyűgösködik, és úgy érzem az idegeim pattanásig feszülnek. Nem tudom, más is érez így?
2011. nov. 20. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így érzek. :) Bár még csak 8 hónapos, mindig oka van a nyüginek. Azt megpróbálom kezelni, és persze várni, hogy megszűnjön. Most bújt ki a két felső foga, hát 1 hétig 3-kor már imádkoztam, hogy apa korán (7-re) hazaérjen. De kibújtak. :)


Néha egyébként muszáj letennem, tízig elszámolnom. Pedig higgadt ember vagyok, de néha kiborít, hogy nem tudok rajta segíteni.

2011. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krisztivan ***** válasza:
100%
Én néha kimegyek a szobából és elkezdek valami egészen mást csinálni és 1000% arra figyelek pár percig.Aztán van amikor megölelgetem jól "megszorongatom"és azt mondom neki "akkor is nagyon szeretlek ha rinyálsz" van amikor meglepődik és akkor már le tudom mással foglalni.Én ilyen napokon csak a legszükségesebb házimunkát végzem el és inkább Őt babusgatom mert az a tapasztalatom hogy sokkal könnyebb a másnap ha vele foglalkozom amikor igényli.
2011. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 hónapos a babám, alapból nem egy sírós fajta, de időnként megy a nyűglődés ezerrel. Általában ő is akkor nyekereg, ha valami problémája van (főként, ha álmos), de a fogzás miatt nálunk is van általános elégedetlenség részéről.


Néha csak ül és néz rám, közben sikítozik, nyafog, olyankor el vagyok keseredve, mert nem tudom, mi baja (miután végigzongoráztam a lehetséges okokat, persze). Általában felöltöztetem, kiviszem az udvarra mászkálni egy kicsit, imádja kint a kutyát nézni. Akkor megnyugszik és újra elvan egy ideig.


Ha ideges kezdek lenni, mindig azt mondogatom magamnak, hogy nem engem akar bosszantani, csak ő így tud egyelőre kommunikálni. + arra gondolok, olyan gyorsan megnő, majd egyszer biztos ez után a nyafogós-babás időszaka után fogok vágyakozni, mert most még tényleg könnyű terelgetni, felügyelni, meghatározni a napjait. Ha alszik, próbálok én is feltöltődni (pl. olvasás), az mindig lenyugtat és feldob 1-1 nehéz napon.

2011. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 20 hónapos. Szinte egész nap nyávog valamiért. Én már totál idegbeteg vagyok. Apa mindig mondja, hogy próbáljak meg nyugodt maradni. Na, a hétvégén, ha itthon van, akkor ő még sokkal hamarabb kiborul rajta, mint én.
2011. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet,csak épp ketten csinálják.Egész nap megy a viaskodás a játékokon,nem adja oda,elveszi,neki is pont az kéne....Hol az egyik visít,hol a másik,hol mind a kettő.Néha már elegem van,de aztán minden megy tovább.De azért vannak jó napok is,amikor egész jól kijönnek.
2011. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést nézd meg, én is válaszoltam ott:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen átértékeltem a sírást, nyűgösködést mióta ezt a kérdést elolvastam. :-(


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Mindegyik nagyon hasznos volt nekem. Az utolsó előtti "link"-et köszönöm, hogy bemásoltad. Amit az utolsónál olvastam, az iszonyú. Abba bele sem lehet gondolni. Most éppen zokogok. Kitartást mindenkinek, és örüljünk, hogy itt van velünk a "néha" sírós, nyűgös, de gyönyörű, vidám, örökmozgó csemeténk.
2011. nov. 21. 07:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem akartalak felzaklatni, csak hasonlóan éreztem magam sokszor a 15 hós lányom mellett én is, mint te. Viszont nagyon szíven ütött, mikor az anyuka írta, hogy ő mennyire boldog lenne, ha az ő babája nyűgösködne, rosszalkodna. Egyből mentem és megöleltem a lányomat, és örültem, hogy nem én vagyok a másik anyuka helyében. :-(( Még kitart ez az érzés, és kevésbé ránt fel amikor látszólag ok nélkül nyűglődik a lánykám.
2011. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!