Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes kompot venni?...

Mikor érdemes kompot venni? Mennyi idősen kb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
olyan 7-8 hónap körül.
2011. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi 7 hónaposan vettük meg
2011. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
érdemes? ez most vicc? szerintem ez az egyetlen dolog amit minden orvos, védőnő, szakember, gyógytornász tilt. ezek után gondolod megfelelő szó az érdemes? :)
2011. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak volt,de nem igazán érte meg megvenni.Leszerelhető volt a játék része és inkább azzal játszott a földön:)Szóval szerintem ha csak nem kaptok valahonnan vagy valami olcsót ki ne fogsz nem éri meg megvenni.Egyébként amikor már stabilan ül akkor lehet beletenni.


az meg hogy most mindenki tiltja nem értem,mert szerintem az itteni anyukák közül is sokan kompoztunk még sem lett semmi bajunk!

2011. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha neked van pár millád egy kompra, akkor Rákóczifalva-Tiszavárkony közé pont jó lenne egy komp! :D
2011. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Semmikor. Az ellenségednek esetleg,de gondold meg, az a szerencsétlen gyerek nem tehet semmiről, és neki ártasz vele...

A szülőknek alapesetben nyugodt perceket, órákat szerzel. Persze ha pechesek, a gyerek átbucskázik egy küszöbön, vagy le a lépcsőn, és akkor üldögélhetnek vele a baleseti sebészeten, remélhetőleg azért ott még összerakják a babát.

Ha viszont ilyen baleset nem történik, de pont az ő gyerekük az, akinek az idegrendszere optimális kifejlődéséhez szükséges lett volna az a hónapokig tartó kúszás, gurulás, négykézlábazás, kapaszkodva felállás-leülés, szóval minden, amit egy megfelelő tágas helyen tartott baba végigcsinál a járás előtt, akkor majd hordhatják a gyermeket drága pénzért ilyen meg olyan fejlesztésekre, vagy csak egyszerűen fogalmuk se lesz, miért ír olyan rondán, miért keveri az irányokat, rajzol felváltva a két kezével, bár egyikkel se valami ügyesen.

És az a gond, hogy semelyik gyerek homlokára nincs ráírva, hogy zajlik a fejében a finom idegrendszeri struktúrák fejlődése. Viszont azt tudjuk, hogy a szabad mozgás hasznos, a mozgás korlátozása pedig árthat.

2011. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Olvass utána (akár itt), kérdezd meg a gyermekorvosotokat. Szerintem inkább ne vegyél.
2011. nov. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

SOHA!!!

[link]

2011. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én akkor kértem kölcsön, amikor már tudott járni kapaszkodva, de félt elindulni, akkor vettem neki. Amíg nem tud menni, én nem tenném bele, és valóban nem is javasolják. Nekünk arra jó volt, hogy felbátorodjon, de ha összeszámolom, lehet, hogy nem használta 10 alkalomnál többször.
2011. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Soha nem érdemes. Ugyanis nincs rá szüksége a babának. Ha kompba teszed, nem tudja gyakorolni a fontos mozgásokat, míg a komp olyan mozgásra "kényszeríti", ami amúgy nem jelenne meg a mozgásfejlődésében. Neki még nem kell lábbal hajtani magát, az majd akkor jön amikor megtanult járni, na akkor majd jöhet a kismotor, amit imád majd hajtani. :-)

Nagyon fontos, hogy minél többet tudja gyakorolni a forgást, felülést, kúszást, mászást, mert ezek az idegrendszer fejlődéséhez kellenek. Akkor teszed a babáddal a legjobbat, ha amikor csak lehet, hagyod, hogy másszon.

Egyébként nem időhöz van kötve a komp, hanem ahhoz, hogy mikor ül stabilan már a baba. De ha szakembert kérdezel, nem fogják ajánlani a használatát.

2011. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!