Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós múlt a babám és a...

Disi kérdése:

4 hós múlt a babám és a legutolsó tanácsadáson azt vette észre a dokibácsink, hogy kicsit félretartja a fejét. Ha hasra van rakva, akkor egyenesen is tudja tartani. Jelenthet valami rosszat? Elvigyem szakorvoshoz? És milyenhez?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunkat nagyon szeretem meg is bízom benne, azt mondta lehet csak azért van, mert a pocakban is így tartotta. Edig nem vettem észre, de most hogy jobban figyelem tényleg igaza van... Néha volt ilyen még újszülött korában akkor én is észrevettem, de azóta mintha elmúlt volna. Sosem aludt hason fekve. Hason nem nagyon szeretett lenni, csak mióta meg tudja tartani a fejét és tud nézelődni. Minden nap többször is hasra szoktam fordítani és egyre jobban tetszik neki. De most elkezdtem aggódni.

2011. nov. 16. 20:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat lehet nem fogalmaztam pontosan egyenesen tartja a fejét általában, csak pl. pelenkázás közben is van, hogy egyik oldalra dönti és persze mindig ugyanarra az oldalra. Sokat forgatja a fejét, imád nézelődni, ezért is nem tűnt fel eddig.
2011. nov. 16. 20:16
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányom ezt 3 hónapos koráig csinálta, és előtte azt mondták, hogy még ne aggódjak, ki fogja nőni.

Ki is nőtte. Amúgy ha tovább is így maradt volna, akkor nekem azt ajánlották, hogy vigyem Dévény tornára.

Én még nem aggódnék, most a mozgásfejlődéssel lehet neked is kinövi. Figyeld a babádat, és ha aggódsz, akkor esetleg érdemes tornára járni vele.

2011. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem aggódnék, fiam is ezt csinálta. Én ugyan elvittem gyógytornászhoz, de mondta, hogy kinövi, pontosabban ha izomról van szó, a másik oldalát preferáljam pl. játéknál, és kimozogja. Így is lett.
2011. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, mert a dokibácsink is mondta volna ha szükség lenne további kivizsgálásra... A másik oldalra teszek játékokat és azt mondta még, hogy minél többet fektessem hasra. Csak olyan rossz ilyet hallani amikor elviszed a kötelező szurira hogy nincs minden rendben. Ja és köszönöm a gyors válaszokat!
2011. nov. 16. 21:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelenthet nyaki hypotoniát, de ha az orvos nem pedzegette tovább a dolgot, akkor valószínűleg nem súlyos. Ha ettől függetlenül te aggódsz érte, akkor gyógytornászhoz elviheted. Bár ő garantáltan fog rajta találni ezt-azt. Mi is jártunk, ugyanez volt a probléma. Pár hónap alatt elmúlt ez a féloldalasság. Nem tudom, hogy a tornának köszönhetően, vagy egyébként is elmúlt volna.
2011. nov. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hasonló módon tartotta a fejecskéjét. Én elvittem magánrendelésre és kiderült, hogy torticollis-a van a kicsinek. Speciális módon kellett tornásztatnom és gyorsan rendbe jött. Igaz, Ő még kisebb volt, és nála egyértelműen a méhen belüli fekvésre vezették vissza, mivel faros volt és 59 centivel született.
2011. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én babóm is faros volt, a csípőjét kellett eddig tornáztatni, az mostmár teljesen rendben van, de csak 49 cm-rel született.
2011. nov. 17. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a csípője is problémás volt. Kötött volt neki.
2011. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dévény torna segíthet rajta, nagyon szépen helyrehozza a problémát! Kérj beutalót tornára és vidd el bátran! Ártani nem fogsz vele! :D
2011. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!