Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyek azok a védőoltások...

Melyek azok a védőoltások amik nem kötelezők, de be lehet adatni neki?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 honapos jövő héten. még csak a 2honapos kötelezőt kapta.
2009. máj. 9. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rotavírus ellen,. Bárányhimlő ellen. Prevenar ( steptoccucus)ellen.

Bárányról több gyermekorvos úgy gondolja, hogy jobb ha a baba megkapja, mert az 100% védettséget ad. A prevenart azt mert a baci sokfajta bajt okozhat. A rota szintén nem favorit. Azért ne oltsunk minden ellen, mert nem is tudunk minden ellen.

Kullancs? Szintén bizonytalan. De úgyis a szülő dönt.

Remélem tudtam segíteni.

A prevenar már ingyenes. A többi fizetős.

2009. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Prvenárt adattam be neki.A bárányhimlő ártalmatlan.(Mennem kell.)Van egy bárány himlős kérdés,nemrég tették fől.Azt olvazsd végig.Érdemes!Bocsika. 13 hónapos babi anyuka.
2009. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
még ezen kívül: meningococcus okozta agyhártyagyulladás elleni (menjugate), ha lány 9-10 évesen HPV elleni
2009. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Rotavirust en beadattam. En kulfoldon elek, itt nem oltas formaban kapjak, hanem cseppekben, szajon at, 3 reszletben. Talan otthon is letezik ez. A baranyhimlo elleni oltasrol meg csak annyit, hogy az unokaocsemet annak idejen beoltattak, es most 1 honapja baranyhimlos lett, viszont olyan szinten, hogy a szemeit nem tudta kinyitni, ugy feldagadt szegenynek az arca is. A doki szerint az oltas erositette igy fel a tuneteket...
2009. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Az utolsó válaszra reagálnék, mert pont most adattam be az első bárányhimlő elleni oltást az 1 éves lányomnak. Nem túl régóta már 2 oltást kell kapnia 6 héten belül a gyereknek éppen azért, mert sokan kapták el az (egyszeri) oltás ellenére a bárányhimlőt. Bízom benne, hogy így hatásos lesz.

Mostanában a környezetünkben több kisgyerek/baba is elkapta és iszonyúan szenvedtek tőle. Márpedig ez olyan vírus, amit előbb-utóbb szinte biztos, hogy mindenki elkap. Én inkább megkímélem tőle a gyerkőcöt.

2009. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pneumococcus.t meg a rotavírust én is beadattam.Ez utóbbit nálunk is szájon át adják de attól még oltásnak számít.A bárányhimlő nekünk majd csak sokára lenne esdékes de valószínű azt is be fogom adatni.Nem azért mer a bárányhimlő egy halálos vagy elviselhetetlen betegség hanem azért mert ha egyszer megkapta vki,akkor az élete végéig hordozza a vírust("elrejtve")és felnőttkorban annak a szövődménye pl. az övsömör ami már nem is olyan bagatell dolog mint a gyerekkori himlő.
2009. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!