Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap lesz 6 hónapos a fiam...

Holnap lesz 6 hónapos a fiam és nem forog. Nagy baj? Nem is próbálkozik ha meg fordítanám tiltakozik. Van más is így?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém 5 hónapos, de még ő sem forog. Azt mondta a doki, hogy adjunk még neki egy hónapot és ha akkor sem, akkor gyógytornászhoz kell hordani, mert le vannak tapadva az izmok, és így nem tudja megfelelően használni őket.
2009. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Az enyém is hathós mult pár nappal épp, mire hátról hasra fordult. Én is kezdtem kicsit aggódni, fura volt hogy az egyébként tök mozgékony kisfiú miért nem tud még egyedül fordulni. De annyit csinált már, hogy öthós korától szépen mndkét oldalára fordulva szöszmötölt. Aztán elkezdte hanyatt fekvésben emelgetni a két lábát, mintha gyertyázna (tesiórán:), aztán ilyenkor én napi többször átlenditettem. Aztán ugy is gyakoroltunk, hogy fogtam egy takarót, és mint a palacsintát , kigörgettem belőle a habtapin. Először ő is tiltakozott, hogy ne forgassam, rájöttem azért , mert gyenge a karja és nehezen tartja magát több ideig hason. Ezért nem érdekelt, ha nem tetszett neki, egyre tovább hasaltattam. Odafeküdtem az orra elé és ott bohóckodtam, puszilgattam, igy elterelve a figyelmét egyre többet birt hason, már ugy egy jó fél órát, szépen kitámasztva. Meg is lett az eredménye, egy-két heti intenziv próbálkozás, edzés után meg is fordult. Szerintem, mielőtt mindnfelé hordani kezditek, próbálkozz kitartóbban, minden nap picit többet, mint mikor uj kaját vezettél be, és lesz eredmény!
2009. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én fiam is elmúlt 6 hónapos amikor végre hasról átfordult hátra, fordítva pedig két héttel később.

sokat segített neki, hogy játék, bolondozás közben megkapaszkodhatott az ujjamban és úgy segítettem neki.

aztán gyorsan összecsiklandoztam, puszilgattam, így elejét vettem a tiltakozásnak :)

2009. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!