Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól adtok...

Mennyi idős kortól adtok babutoknak tehéntejet, és milyen higításban?

Figyelt kérdés
Szeretnék már 8 hós babánknak igazi tejcsit adni, mert nem bírjuk pénzzel győzni, hogy tápszerből hetente legalább 1-2 doboz elfogy...sajnos nagyon sokba kerül, de ezt gondolom minden anyuci ugyanígy tudja...köszi a válaszokat, a legjobbakat mindenkinek
2009. máj. 9. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem 1 éves koráig még várj a tehéntejjel! Az én kisfiam 10 hós, én 1 éves kora után szeretném fokozatosan bevezetni a tehéntejet.
2009. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
szomorú, hogy pont ezen akarsz spórolni... 1 éves kor előtt semmiképpen nem szabad, mert utána megkölthetsz gyógyszerekre meg még drágább élelmiszerre, ha allergiás lesz!
2009. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Az okoktól függetlenül, szerintem 8 hótól már adhatsz neki. Először negyedes felhígításban, aztán felesbe. Tudom itt mindenki 1 éves kort ajánl, főképp a védőnők..., de a személyes tapasztalataim szerint, eddig minden ismerősöm ennél hamarabb adott tejet a babájának. Ami ellene szól, az hogy nehezen emészthető, hozzá kell szoknia a szervezetnek, ezért óvatosan kezeld. Az hogy allergiás lesz-e rá, teljesen független attól hogy fél évesen vagy 2 évesen kezded el adni neki...

2009. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

pont azért kérdeztem, mert valaki csak szigorúan 1 éves kortól ajánlja, van több ismerősöm, aki pedig 6-8 hónpos kortól már adta a kicsinek...

2009. máj. 9. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem minnél később van bevezetve a tehéntej, annál jobb. A tápszer sajnos tényleg drága, de abban elemeire van bontva a tehéntej, vitaminok stb hozzáadva, szigorúan ellenőrizve és sokkal megbízhatóbb mint a bolti tehéntej.


Egyre gyakoribbak gyerekek között a különböző bélbetegségek. Én ezért is várnék vele ameddig csak lehet. Egy érdekes újságcikk a tehéntejről. Nem ijesztegetésnek, de elgondolkodtató : [link]

2009. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Miért várjunk a tejjel?


A hozzátáplálás időszakában a babának naponta minimum 5 dl anyatejre van szüksége. Amíg a baba az anyatej mellett szépen fejlődik és hízik, nincs szükség más tejalapú táplálékra. Ám ha a mamának nincs elég teje, a baba fejlődése megtorpan, lelassul – és ha a tejtermelést sem sikerül felpörgetni -, szükség lehet a baba étrendjének kiegészítésére, hogy elegendő fehérjéhez jusson. Sok mama ilyenkor kezd el tehéntejet vagy tejterméket adni, pedig erre még nem elég érett a kicsi emésztőrendszere.

A bélrendszer érése az első életév végére fejeződik be teljesen. A belek fala addig még tökéletlenül működik, az úgynevezett bélsorompó, amely egy nagyobb gyerek vagy felnőtt esetében megakadályozza a szervezet számára káros anyagok, fehérjék felszívódását, még nem tudja ellátni feladatát. Hasonlóképpen éretlenek még a vesék is, amelyeket a tehéntejben nagy mennyiségben megtalálható kazein és só nagyon megterhel.

Leggyakrabban a tej vagy tápszer dilemmában általában az a döntő, hogy a mamák nem tudják, az utóbbiban mi minden lehet. Pedig a tejet adó tehénről sem rendelkezünk túl sok információval, ellentétben a tápszerrel, ahol a gyártót komoly előírások és szabályok kötik (például fel kell tüntetnie a dobozon a pontos összetételt).

A kisbabák igényeinek anyatej hiányában a tápszer jobban megfelel, mint a tehéntej, vagy a kecsketej. Bár kalória tekintetében nagyjából mindegyik megegyezik, a tehén és kecsketej fehérje és ásványi anyag tartalma sokkal nagyobb, mint az anyatejé vagy a tápszeré, laktóz tartalma viszont jóval alacsonyabb. Ugyanakkor tévhit az is, hogy a tehéntejben sok a vas: nemhogy nem több, de ráadásul rosszabbul is szívódik fel, mint pl. az anyatejből. Az anyatej és a tápszer is tartalmaz élelmi rostokat, ez pedig a tehén és kecsketejből hiányzik.

2009. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!