Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apró pattanásszerű pöttyök...

Apró pattanásszerű pöttyök jelenthetnek tejérzékenységet?

Figyelt kérdés
11 és fél hónapos babámnál ha pl joghurtot(natur)túrórudit,babapudingot eszik akkor megjelennek az arcán ezek a pöttyök.Az a furcsa, hogy nem minden alkalommal.Okozhat más is ilyen tünetet vagy tejérzékenység lenne?
2011. nov. 10. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt. a sajttól kevésbé, joghurttól, túrótól inkább. 1 év után megkóstoltattam vele 1cl tejet, teljesen kiütötte.


szerintem ne adj neki 1-2 hónapig tejterméket, vagy minimálisat (pl.csak sajtot, de pudingot ne). aztána kkor próbáld újra. legtöbben kinövik.

lányom most 16 hós, a tejtermékeket már bírja, tejet azóta nem próbáltunk.

2011. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem márkafüggő a pöttyösödés? Az egyiktől esetleg kiütéses, a másiktól meg nem? Amúgy igen, arra utalhat, de elképzelhető, hogy egy összetevő zavarja. Várd meg míg elmúlnak a pöttyök, várj még egy hetet, utána egy másik fajtával próbálkozz!
2011. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok! Látom jött előttem egy válasz.

A sajttal óvatosan bánj, sajnos mi úgy jártunk, hogy olyan sok sajtot evett a lányom (imádja), hogy egyre csúnyább és nagyobb kiütései vannak tőle.:( Most készülök vele kivizsgálásra, mert ez a kísérletezgetés eltarthat akár egy évig is. Szeretném tudni, hogy pontosan mire allergiás.

2011. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ami tuti kiüti az a natúr joghur.A túró rúditól nem volt pöttyös sajttól sem pedig majdnem minden nap kap.Kinder tejszeletet is evett már az után sem volt pötty.Milli túrókrémtől viszont egyszer pöttyös egyszer nem.

Milyen vizsgálat ez pontosan?

2011. nov. 10. 10:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Nálunk is így van, én sem tudom megfejteni, hogy melyik tejtermék okozza és melyik nem.


Én épp az allergiavizsgálat eredményét várom.

Csak két éves kor felett csinálnak vérvételből tesztet, korábban bizonytalan eredményt hozna csak. Legalábbis a TBs doki szerint. Én is hallottam már, hogy magánrendelésre is lehet menni, sok pénzért, ahol állítólag fiatalabb gyereknél is megállapítják...

2011. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most olvastam erről a VEGATESZTRŐL csak az a baj, hogy nem Pesten lakunk sajnos.
2011. nov. 10. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:

A sajtkiütéses anyuka vagyok.

Nekem azt mondta a gyerekorvosunk, hogy ha kérem, ad egy beutalót a Heim Pálba, igaz, hogy hosszú a várólista, de jobb mint máshol, mert egy vérvételből több mint 100 dologra be tudják vizsgálni a gyereket, nem karcolgatják össze vissza és nem kell minden egyes teszt miatt külön vért venni. Lányom 20 hónapos, kb 2 hónapja mondta ezt amikor kezdett gyanússá válni a kiütés. Mondta, hogy még várjak és figyeljem, hogy mitől lehet, nem sürgős, mert nem olyan vészes.

Most fogok majd a beutalóért menni egyik nap, ezért bővebbet én sem tudok még.

Ja, még annyit, hogy nagyon jó orvosunk van, lelkiismeretes, nagy tudású.

Nemrég felhívtam vasárnap este negyed 9-kor a mobilját mert a kislányomnak hasmenése lett és nem találtam a gyógyszer rá. Tudtam, hogy írt már fel valamit, de nem tudtam mit keressek. Felvette, rögtön megtaláltam és még 15!! percet beszélt a hasmenésről, kezelésről, stb. Végén már nekem volt kellemetlen, hogy rabolom az idejét, bár lehet, hogy épp ráért mert ügyeletben volt. Ritka az ilyen orvos.

2011. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet még melegkiütés is...
2011. nov. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok

jaj, 11 hósnak még nem adnék tejszeletet, meg túró rudit, bármennyire szereti. nagyon sok olyan adalékot eszik így, ami nem babának való.


főzelékbe keverve natúr joghurtot, vagy reszelve kis darab sajtot adtam mindig. később készítettem túrógombócot neki joghurttal találtam. nagyon szívesen ette ezeket.


szerintem a tejtől van (legalábbis nagyon hasonló a mi esetünkhöz). úgyhogy jobb ha visszafogod a tejtermékeket. az a baj, hogy ha tejallergiás, akkor nem az van, hogy ugyanúgy reagál a szervezete a tejes ételre, hanem egyre durvul a helyzet.

2011. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat most pár napig semmi tejterméket nem kap kíváncsi leszek, hogy eltűnnek e vagy jönnek e elő újak.Egyébként a tejszeletből 1 nagyon picit kapott attól szerintem semmi baja nem lehet.
2011. nov. 10. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!