Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már nem szopik a babád, és...

Ha már nem szopik a babád, és elmúlt egy éves, lefekvés előtt tejet vagy kakaót adsz neki?

Figyelt kérdés
Most fogom szép lassan elszoktatni lányomat a cicizésről. Vacsorázik, játszik egy kicsit majd fürdés, és eddig utána volt a szopi. Ilyenkor tejet vagy kakaót adtok neki?
2011. nov. 9. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Soha nem adok kakaót este, mert a legtöbb gyerek bepörög a cukortól, és a fogaknak se jó. Nálunk a tej jött be.
2011. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kakaót kap, a sima tejet nem issza meg. Nem pörög be, azonnal elalszik.
2011. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tápszert.


Nem igazán vagyok tejpárti, kakaó meg főleg nem, ilyen picinél.

21 hó után kapott tejet a gyerekem, utána kakaót is.

2011. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az első gyerekemnek tápszert ill babatejet adtam 18 hónapos koráig ( 1 éves korig szopott).

A második 15 hóig szopott utána rendes tejet adtam neki.

Most 4 és 2 évesek egyik nap kakaó másik nap sima tej, harmadik nap macikávé ( ez reggelre vonatkozik) szóval hol ez hol az.

Nem pörögnek fel tőle, hálistennek este 8tól reggel 7ig egy hang nélkül alszanak.

2011. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éves koráig babatejet kapott, utána egy darabig teje, majd mikor azt megunta kb 3 éves kora óta kakaó. nem pörög be tőle, elalszik utána hamarosan!
2011. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár én nem tudtam sokáig szoptatni, tápszert kapott, egy éves kora körül már csak vacsi volt, utána esetleg egy kis tápszer, fürdés, fogmosás, és alvás. Örülök h sikerült így alakítani, mert nem romlik az esti tejtől/tápszertől/akármitől a foga, és nem köti evéshez/iváshoz az alvást.

Hogy mit válassz: ha nem alergiás a tejre, lehet feles tejet, vgy rendes tejet adni neki, vagy babatejet, kakaót este nem adnék, mert élénkíthet, helyette esetleg karobból készített italt.

2011. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyiket sem:)

Vacsorára kaptak tejet, vagy kakaót a vacsiravaló mellé, de mikor leszoktak a szopizásról utána már nem volt az ágyban kaja. Max vizet kaptak, ha szomjasak voltak. Illetve a lányom szokott még fürdés után almát/gyümölcsöt kérni.

2011. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kakaót kap egyből lefekvés elött,a tejet nem issza meg.nem pörög fel tőle.

ja nálunk ugy van az esti rituálé,hogy vacsizik,majd ha apa hazaér,akkor megyünk fürdeni,játszik apjával.fél 9-9 körül fektetem,elötte megissza a fotelba a kakaót,és irány az ágy,pusziosztás,alvás.most 2 éves.1 évesen is ilyen volt az esténk.

2011. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor mit. Néha kakaót, néha csak simán a tejecskét.
2016. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!