Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzitek néha úgy, hogy...

Nem érzitek néha úgy, hogy nem foglalkoztok/játszotok elegetek a babátokkal?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én folyton ezt érzem. pedig egész nap max. 1 méteres távolságban vagyok tőle, mindent akkor csinálok, mikor alszik. Mégis kellemetlenül érzem magam, ha pl. nem kapom fel azonnal, vagy kiteszem magam mellé a konyhába, mert olyat főzök, ami tovább tart. Kíváncsi vagyok a többi véleményre, tetszik a kérdésed.
2009. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Igyekszem minél többet a kislányommal lenni, de mellette van 3 nagy is, így nem tudok állandóan vele foglalkozni, bár nem is szeretném. Egy pici babának szüksége van arra is, hogy önállóan fedezze fel a világot, ne más akarja irányítani, ne más mutassa meg, hogy mit csináljon. ezek a tapasztalatok különben is sokkal jobban bevésődnek a picik emlékezetébe, mint a készen kapott információk. Persze, szükséges és fontos, hogy együtt legyünk, közösen játszunk, de az is kell, hogy hagyjuk "önállósodni" is a picit. Különben sem lehetünk mindig a sarkában, neki kell sok dolgot magától megtanulnia.
2009. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ezt érezni. Vajon miért? Pedig én is egész nap vele vagyok, mindenhova viszem magammal. A kertbe teregetni, még néha a mosógépet is együtt pakoljuk be. a konyhában is van egy kupac játék...
2009. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Körülbelül én is úgy vagyok mint az elöttem szóló.Csak annyi a különbség,hogy van már egy nagyobb gyerekem is(4 éves).És én néha azt érzem,hogy vele nem foglalkozok eleget.Hát szerintem ez az érzés elkisér benünket még 1 darabig.De párom és a nagyi meg 1-2 ismerösöm azt mondja,hogy teljesen megteszek mindent azért,hogy velük foglalkozzak és velük legyek ez az érzés normális.
2009. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy érzés, nincs köze a baba szükségleteihez. Csak az anyává válással jár.

Elég napi 2xfélóra kimodott foglalkozás. Többi időben megfigyelhet vagy önállóan gyakorol.

Elég baj, hogy a nagyok kénytelenek napi 8-10 óra kötött foglalkozáson részt venni, legalább a picinek legyen szabadfoglalkozása!

Szeret a baba játszani, de hogy egyedül vagyis önállóan is lehessen, az épp olyan fontos! Én főzök, ő me müttyög. Amit akar, szabad neki. Délelőtt leülünk "tanulni"

3 gyerekes.

2009. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Olvasd el, hasonló téma, tegnap én kérdeztem

2009. máj. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt a kérdést akartam feltenni! Hogy nincs-e lelkiismeretfurdalásotok, ha (nálunk 3 hós) babátok szépen eljátszik, nézeget, ti meg teszitek a dolgotokat, mert persze eufórikus állapot a gyermek érkezése, de azért az élet nem áll meg. És vannak dolgok, amiket meg kell csinálni! Olykor, ha elmegyek mellette, nevetgélünk egyet, aztán megyek tovább, ő meg játszik tovább. Persze ilyen picinél ez nem tart a végtelenségig, de szerintem ennyinek bele kell férnie! Úgyis jelez, ha unja, vagy egyedül érzi magát! Ugye??
2009. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A fiam 4,5 hós. Már eljátszik egyedül, 10-15 percet is. ilyenkor ha nincsen épp házimunkám netezek egy kicsit...

Csak néha lelkifurdim van, hogy a gyerek elvan egyedül, az Anyukája (én) meg böngészek a világhálón... :-))

Pedig tudom, hogy hagyni kell őket egyedül is játszani, kibontakozni is!

2009. máj. 7. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Én inkább attól félek,hogy olyan gyorsan szalad az idő és igazából fejlesztő dolgokat nem nagyon csinálunk mint az úszás,meseolvasás stb.Énekelni,mondókázni szoktam,de olyan gyorsan elszalad egy nap.Én ez miatt szoktam lelkifurdalást érezni,hogy biztos másképp kellene,hogy teljen egy napunk.
2009. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!