Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok, aggódnom...

Tanácstalan vagyok, aggódnom kéne a fejlődése miatt?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasom itt a kismamák válaszait, úgy látom a kislányom nem fejlődik olyan gyorsan mint a többi baba. Én meg pont az ellenkezőjét gondoltam. Tudom minden baba más. tegnap olvastam 9-10 hónapos babákról: egyedül áll, megy, mutat ha kér valamit, "felnőtt" ételt eszik, pohárból iszik, stb. Az én kislányom áll, meg rohan, de ha fogom a kezeit. Ha az egyiket elengedem rögtön leül. Ha kér valamit nkább sír, vagy csak nyüszög érte, nem jelzi konkrétan mit szeretne. A pohárból meg ivás helyett visszafújja az italát.
2009. máj. 6. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell aggódnod.Hisz ahogy írod is minden baba más.Én lányom 9,5 hónapos.Most ott tart,hogy feláll,megáll egyedül,de csak pár másodpercre,aztán hopp leül.Inni akkor iszik pohárból,ha tartom neki a poharat,és mindig kicsiket engedek neki,aztán ő is elkezd játszani vele,fújja az italt,meg hangokat ad a pohárba,úgyhogy sokszor a cumisüveg győz ezmiatt.Nekik ehhez idő kell mig megtanulja,ne aggódj nem vagytok lekésve.Most 1-2 napja mutogat,de nem mindig,mikor milyenje van.

Ne aggódj!!

2009. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Minden baba más ütemben fejlődik! Ezzel te ne törődj.. Arról nem beszélve, hogy persze túloznak is kicsit! mikor mi gyerekek voltunk egy évesen kezdtünk járni nem pedig fél évesen. nem szabad siettetni.. ha a baba akar akkor jár! Ne stresszelj mert azt a baba érzi és ő is ideges lesz! Hagyd hogy a baba döntse el mikor mit és hogyan akar!
2009. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

teljesen normálisan fejlődik a babád nyugodj meg. Minden baba másképpen fejlődik. Akkor lenne gond ha nem fejezné ki semmilyen formában ha bármit szeretne. Én azt javaslom, hogy vidd el más (persze ha megtudod oldani)babákhoz, s tőlük rengeteget fog tanulni. Én ezt csináltam, mikor próbálkozott a járással. 3 nap után egész ügyi volt. Segítségemre volt egy 3 éves és egy 6 éves kislány.

2009. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj.

Néha azért vagyok mérges ezekre az oldalakra, mert mindenki ír a saját tapasztalatairól és sokan elkezdenek aggódni, hogy náluk másképp van, még nem tudja, még nem akkora, én nem azt érzem...stb

Minden terhesség más (még a saját terhességeim is különböztek) és minden gyerek más. Van aktívabb és lustább, gyorsabban fejlődő, nagyobb..

Amig egészséges a gyerek, jókedvű, érdeklődő, addig ne aggódj, hagyd a saját ritmusában fejlődni.

2009. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

ÓÓ hát én mindig fenntartással kezelem ezeket a miket tud már dolgokat:) Sokszor csak anyuka találja ki vagy látja bele az egész kicsi babába is hogy mit kér, mit mond stb.

Nekem mondjuk fiam van, de már hajamat tépném szálanként ha máshoz hasonlítanám, mert ő 18 hónapos, de "csak" 3 hónapja megy egyedül, mostmár szaladgál is (mondjuk én nem vezetgettem sose) , de mutogatni ugyan mutogat de összevissza mindenre, beszélni egyáltalán semmit se mond, szóval általában el van maradva ezekben a dolgokban, de közben meg ez teljesen a normális határon belül van.

Csak megkeseríti sztem egy anya szája ízét, ha folyton másokhoz hasonlítja a gyerkőcét:)

2009. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nincs lemaradva a lányod. A kisfiam 9 és fél hós, 7 hós kora óta fel tud állni, de egyedül még nem megy csak a bútorokba kapaszkodva. Egyébként ülve játszik és mászik, nemrég tanult meg pá-pát integetni és mondja is, hogy tá-tá. Ha valami kéne neki nem mutatja és pohárból sem tud inni. De szerintem igy is nagyon ügyes, mindennek eljön majd az ideje!
2009. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hölgyeim!

Teljesen egyettértek Veletek. Saját tapasztalat, hogy már én nem is hívom azokat a barátnőimet, kollégáimat akiknek gyerekük van, mert ők mindig mindent jobban tudnak és szuper babájuk van. Néha tényleg nagyon bosszantó.

2009. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2009. máj. 6. 09:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is jól fejlődik a babád. Nekem két gyerekme van, egy 15 hónapos és egy 2 hónapos. Ez első gyermekem fejlődése még élénken az emlékezetemben van, a második baba pedig már a két hónap tapasztalata alapján egészen más ütemben fejlődik. Tehát még a testvérek fejlődési üteme is teljesen eltér egymástól, hiszen egyébként és eltérő a vérmérsékletük. Nagyon nehéz megállni, de próbálj magadban mindig arra gondolni, hogy sosem szabad a gyermekedet más gyerekhez hasonlítani. Hidd el, hogy tuti minden oké a kislányoddal. Ha mégsem tudod megállni a hasonlítgatást, akkor megnyugtatás képpen elmondom, hogy a 15 hónapos fiam még nem tud önállóan pohárból inni, és ő sem jelezte 10 hónaposan egyértelműen, hogy mit akar :-)
2009. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
csatlakoznék az előttem szólókhoz, ne aggódj emiatt. A fiam most múlt 9 hós, ügyesen ül, kúszik-mászik, de csak pár napja állt fel először a járóka rácsába kapaszkodva, de azt is csak úgy tudja, hogy a combunkon ül, a földről még nem megy neki. Négykézlábra csak ritkán áll. Én miatta sem aggódom, nem minden baba szalad azonnal, amint kibújik az anyaméhből:) Itt sok szuper-babáról olvasni, én az ismeretségi körömben jóval kevesebbet látok...
2009. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!