Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megutálhat a babám emiatt?

Megutálhat a babám emiatt?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a kisfiam, és egyre kevésbé tűri a pelenkázón való ténykedéseket. Folyamatosan hasra fordulna pelus-csere és öltözés közben. Egy ideig megy, hogy elterelem a figyelmét játékokkal, vagy odaadom neki a hőn áhított popsitörlős zacsit, de egy idő után már ez sem elég, rögtön fordulna hasra.

Amikor már 10-edjére fordítom vissza, elkezd ordítani, de szívszaggatóan. Csak az vigasztalja, ha megengedem, hogy hasra forduljon. de nem lehet így egész nap a pelenkázón ugye...


Tegnap este annyira belelovallta magát a sírásba, hogy nekem is majd megszakadt a szívem, de nagyon-nagyon sírt. Gyorsan felöltöztettem, amikor már ahhoz is kimerült volt, hogy megforduljon, de nagyon rossz érzésem volt közben, rossz anyának érzem magam, félek, hogy pont emiatt lesz majd "dühöngő" kisgyerek, hogy most korlátozom dolgokban.


De hogy lehetne ezt megoldani?

És főleg: megjegyzi ezeket az eseteket vajon? Megutál engem emiatt?


Amúgy sem egy tipikus ölbe-baba, most hogy meg már próbál ülni ezerrel, picit sem akar ölben maradni, nem tudom úgy istenigazából babusgatni, csak ha sétálok vele, és ő közben nézelődhet "ülve", csak akkor nyugodt az ölemben.


2011. okt. 28. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

dehogy fog ezért megutálni! Minden kisbaba átesik ezen a korszakon. Két dolgot tehetsz:

1. adsz a kezébe egy olyan játékot, ami csak a pelenkázón elérhető, máshol nem játszhat vele, ez leköti a figyelmét, te pedig gyorsan kicseréled a pelusát

2. megtanulsz egy hason fekvő gyereket pelenkázni


nekem ez a két technika jött be, mikor melyikhez volt kedvük a gyerekeimnek, de elhiheted, hogy ma már nem is emlékeznek rá, lelki törést pedig nem okoznak ezek az esetek, nyugi

2011. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj meg kérlek, nem rosszindulatúan írom.

"félek, hogy pont emiatt lesz majd "dühöngő" kisgyerek, hogy most korlátozom dolgokban. "


Nem fog se utálni, se haragudni azért, mert bepelenkáztad amikor még nem volt szobatiszta.

Viszont a "nem akarom korlátozni" anyukákról az a véleményem, hogy a majomszeretetükkel meg fogják keseríteni a környezetük életét. Áttételesen, a környezet reakcióin keresztül a saját gyerekükét is.

Pont a mostani nem akarom korlátozni viselkedéssel lesz a gyerekből egy dühöngő önző, társaira nem odafigyelő, mindent magának akaró palánta. Hogy csúnyábban ne fogalmazzak.

A gyereknek igen nagy szüksége van a korlátokra! A társadalomban e-nélkül nem fogja tudni megtalálni a helyét.

Gondolom nem akarsz olyan anyuka lenni, mint a neten olvasható sztoriba, amiko a 3 éves rugdosta a buszon az öreg néni fájós térdét.

A néni amikor szóvá tette, anyuka válasza az volt mint a tiéd. Nehogy már korlátozza személyi szabadságában. /Pff/

Erre az egyik kamasz a szájából kiszedett rágót anyuka hajába ragasztotta, és annyit mondott.

Engem se korlátoztak.

Szóval a válaszom: Téged nem, viszont a környezeted igen.

2011. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! :) Nekünk ami nagyon bejött/bejön még, az ha énekelek. Most egy éves, de azt valamiért mindig élvezi. Bár Ő az egyetlen :)
2011. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fekve pelenkázni?:O Tényleg lehet így? na ezt még tanulnom kell...:)


Várok még szívesen kommenteket, de most picit eltűnök, megyünk sétálni.

2011. okt. 28. 11:33
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 11:28-as! Nagyon igazad van, és egyáltalán nem szeretném elkényeztetni, engem is irritálnak az általad leírt gyerekek!!!


De azt is mondják, hogy ne hagyjunk sírni egy babát, próbáljuk megnyugtatni, hiszen ősbizalom, stb.

Na de ha nem hagyom ilyenkor sírni, az azt jelenti, hogy hason fekve szambázik a pelenkázón és soha nem fog felöltözni fürdés után.


Az éneklés néha működik!

Azt hiszem, az esti fürdetés után a legrosszabb a helyzet.

2011. okt. 28. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen volt, sőt egyre rosszabb! Most lassan 8 hónapos, és már nem merem a pelenkázón pelenkázni. Lekerültünk a földre, inkább ott pelusozom.


Fontos, hogy ne legyen elérhető a közelében szinte semmi (csak a játéka): a pelenkázós dolgokat direkt fentebb rakom, hogy ne érje el, így nem is próbálkozik azokat elérni.

Adhatsz egy pelenkát a kezébe - hiszen úgyis az kell, ami nálad van - vegyél elő egy másikat, amibe átpelenkázod.

Az éneklés jó, szemkontaktus beválik.

Vagy közben puszilgatom a combocskáját, lábát, és azokon nagyokat kacag.

2011. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki, hát én igazán a babusgatós, szeretgetős anyuka vagyok. De szemrebbenés nélkül hallgatom, ha peluscsere vagy öltöztetés közben hisztériázik a gyerekem. Természetesen megpróbálkozom figyelemeltereléssel, játékkal, stb., de ha nem, hát nem, ezen nem fogok infarktust kapni. Abba még nem halt bele gyerek, hogy kicserélték a pelenkáját, uram bocsá' felöltöztették és fél másodpercnél tovább kellett nyugton maradnia. Viszont már rég nem a pelenkázón öltöztetem (úgy 7 hósan leszoktunk róla) mert képes fejre esni onnan. A földön biztonságosabb. Ott legfeljebb visít, de le nem esik.
2011. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a pelenka az ő kezébe is jött be,meg a popsitörlős doboz teteje,azt is nagyon szereti,mert érdekes neki,h kinyílik:D

Amúgy én is pelenkáztam,öltözettem már hason,ha "jókedvem"van,de egyébként meg engem sem zavar,ha pelusozás miatt ordít egy kicsit,ha befejeztem,ő is abbahagyja...

2011. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jókat írtatok!:)


Az a baj, hogy nem csak hisztériázik a babám, hanem erővel meg is fordul, 10 percig csak azt játszuk, hogy fordítom, ő fordul vissza, én fordítom, ő ordít és már fordul is. Hosszú "menet" után merül csak le.

De ez az esti menet, napközben hálistennek le tudom foglalni a kis ötletekkel.

2011. okt. 28. 15:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt.

Jelenleg 2,5 eves, meg pelusos. Allva teszem tisztaba. Amikor ezt egy eves koraban meglatta a gyerekorvos, elkepedt :)

Igen, de ha azt vesszuk, sokkal jobb, foleg ha valahol vagytok, csak megtamaszkodik es behajol, en meg nyugodtan kicserelem :)

2011. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!