Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyhatom, hogy ne...

Meddig hagyhatom, hogy ne egyen, igyon semmit?

Figyelt kérdés
8 hós fiam beteg. Kis láza van, nagyon náthás, köhécsel. Ma még egy falatot nem volt hajlandó megenni, és egy korty vizet meginni. egyszerűen nem nyitja ki a száját, vagy ha valahogy beletuszkolom, kiköpi, vagy kifolyatja a száján. Két felső foga most jött ki, amiatt is hisztis. Egész éjjel nem aludt, tiz percenként felriad, mert a cumi kiesik a szájából. Ordít, levegőt is alig vesz. kicsit megnyugszik, ha ölbe veszem, de sokáig attól sem. Meddig hagyhatom, hogy ne igyon folyadékot? ha egy napig nem iszik, akkor lehet gond belőle?
2009. máj. 4. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
csak vízzel próbálkoztál?valami almalé vagy ilyesmi?szerintem mindenképp érd el valahogy az ivászatot, mert 24 óra sok még nekünk is felnőtteknek,gyakran kínálgasd hátha elfogadja,ha egy kicsit erőlteted most szerintem az sem baj,ha enni sem eszik,sok sikert
2009. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát kiszáradhat. Ha nem eszik az még elmegy , de nem is iszik....az már gázos! Injekciós fecsivel próbáltad már adni neki a folyadékot? Langyos teát esetleg? Ha nincs fecsi, a panadol baby szirupnak van ahhoz hasonló adagolója, talán abbólegy kicsit belespriccelni, fekvő hekyzetben nem köpi ki annyira, mint ülve...
2009. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
kiskanállal kortyoltatsd egyszer egyszer de mondjuk minimum fél óránként 1-1 korty elég most , csak azért kell mert különben kiszáradhat hamar. Hát az evés más tészta, nem tudom miket eszik miket nem. De pl tápszer vagy anyatej? tápszerrel is próbálkozhatsz ha nincs már tejed, azt is kortyonként ha kap az elég most. Ezt előbb elfogadjá ilyenkor. Kell neki az energia különben legyengül mégjobban. Vagy egy kis gyenge husileves is nagyon jó ilyenkor. Azt is lehet kiskanállal, vagy akár cumisüvegből kortyolgatni.
2009. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mindennel próbálkoztam. 3 féle gyümilé, víz, langyos tea:-( panadolos fecskendővel próbáltam, mint ahogy magát a panadolt is. mindkettő a ruhán kötött ki:-( egyszerűen tanácstalan vagyok, hogy a gyógyszert is hogy tuszkoljam bele. hát adtam kúpot neki a panadol helyett. Semmit sem hatott. Homeos bogyot szintén képtelen vagyok vele lenyeletni:-( Hmm, hát tuszkolom még bele kiskanállal, fecskendővel, hátha valami megmarad benne azért, még ha a nagy része a nyakában is köt ki! Köszi a segítségeteket!
2009. máj. 4. 15:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a fecskendő nagyon jó ötlet , mi a gyógyszert adtuk be neki vele. Ugy tuti megissza.
2009. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Inni kell,kiskanál,fecskendő,valahogy minden képpen probálkozz,baba üditő,tea,viz stb.Enni probáld a gyümölcsöket. 9 hónaposan korház lett a vége nállunk. Sosoldatot kellett adnom,szerencsére csak azt ,de megidta,fecskendövel.Doki felirja.Ellenörizd a kutacsát,ott lehet érezni a kiszáradást.Kaja sárgarépa,krumpli,rizs.Gondolom még babakaját eszik.Inni kell. Étel gyümölcs azt szivesebben eszik.
2009. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
utolsónak: eszik főzelékeket, husikat, gyümit. Délelőtt egy babajoghurtot beleerőszakoltam, megpróbálok még egy olyat, aztán nagyjából a minimum kalória meglesz neki talán:-( cumisüvegről hallani sem akar, ha a kanalat meglátja, jár keze lába, és ordításba kezd:-(
2009. máj. 4. 15:52
 8/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszi, megyek, próbálkozom tovább, mert ébred:-)
2009. máj. 4. 15:53
 9/12 anonim ***** válasza:
hát bocsi akkor más ötletem nincs. Beszélj a dokival mindenképpen hogy ő mit tanácsol, mert innia feltétlenül kell. ennie pedig szerintem azért kéne hogy ne gyengüljön le mégjobban.
2009. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem ha végképp nem megy kérd az orvos segítségét nehogy kiszáradjon ,mert ilyenkor hamar bekövetkezhet,ne várj vele éjszakáig, ha nem javúl a helyzet!mert inni kell neki
2009. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!