Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám ilyen lusta?

Csak az én babám ilyen lusta?

Figyelt kérdés

11 és fél hetes és semmit nem csinál, csak mosolyog, gügyög és nézelődik, ha meztelenül van a pelenkázón néha talpra teszi a lábát és a csípőjét kicsit fordítja.

De nem forog (olvasom itt, hogy már 2,5 hónaposan forognak a babák), nem nyúl a játékokért, pedig van játszószőnyege is, nem akar hason lenni, próbálom erőltetni, de nem megy, nagyon sír, ha megfordítom a hátára még percekig bömböl. Én már nem tudom mit csináljak. Síró görcseim vannak.

Hogyan tudnám minél jobban motiválni? Mit játszunk, hogy fejlődjön?

Ha ölbe veszem és függőlegesen fekszik rajtam, akkor viszont szépen tartja a fejét.


2011. okt. 23. 14:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ma 15:31


Ott a pont!

Könnyesre röhögtem magam!:DDDDDDDDDDDDDD


Amúgy kedves kérdező, 3 hónapos, 3 hetes a fiam, eddig értsd jól, nem csinált semmit!!!!!!

Erre tegnap: hasról hátra fordult- amin ő maga is meglepődött:) Ma pedig már egyik kezéből a másikba vette a kis csörgőjét...

Nem tudom, hogy ő ezt már tudja, vagy csak véletlen volt, de én már ennek is örültem és eszem ágában sincs erőltetni semmit. Én úgy gondolom, annyi dolgom van, hogy megadjam neki a lehetőséget. (színes, érdekes és biztonságos környezettel) A többi rajta múlik.

Kit fog érdekelni 20 éves korábban, hogy hanyadik hó hanyadik napján fordult hanyatt, v fordítva?? Szerintem rajtunk, anyákon kívül senkit......és már minket sem akkor...

2011. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Senki se mondta hogy EGYIK 2.5 hónapos sem fordul meg, csak azt hogy nagy százalékuk nem forog ennyi idősen...szóval a ritka kivételt felesleges etalonnak tekinteni.
2011. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

De mondta:


"nincs olyan baba aki 2,5 hónaposan forog"

2011. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

15:04-esnek

semmi összefüggés nincs, hogy 11 hetes vagy hónapos gyerekről van szó, ha egyszer feszes az izomtónusa akkor az az első perctől kedve az...csak nyilván az első pár hónapban nehéz észrevenni, hiszen nem várható el sok mozgás tőlük.

ha nem értesz valamihez, akkor ne kommentáld, hanem a kérdésre válaszolj.

Sokkal gyakoribb probléma ez, ami velünk történt, mint gondolnák.

2011. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja bocs...tényleg.
2011. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
16.47-es, nem gondolod, h a gyerekorvos v a védőnő észrevette volna 11 hét alatt? Itt a kérdésben arról van szó, h az anyuka azt hiszi, h az ő gyereke semmi hasznosat nem csinált még, holott a baba kora nem indokolja ezt.
2011. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy észre veszik... A fiamnál volt az, hogy 5,5 (nem 2,5) hónaposan fordult át először.

Aztán sokáig nem akart mászni sem. Elvittük Dévényeshez, egyszer. Majd masszázsra jártunk. Az egészet annyira utálta, hogy heteken belül elkezdett mászni, ülni... :)

Én azért aggódtam, mert a másik baba már rég csinálta ezeket. De a Dévényes néni igazolta, hogy az egyik oldala kötött. Aztán mégis előbb kezdett el járni, mint a másik baba, aki mér 7 hósan felállt. (mikor mi még a forgással küzdöttünk kb)

Irányadóan igenis jó nézni a többi gyereket!


DE!

2,5 hósan az én fiam a fejét sem tudta kb megemelni :)

Ne aggódj, és pláne ne sírj emiatt! Minden rendben van vele. De ha elviszed egy Dévényeshez, akkor megnyugodhatsz, és a babádnak sem ártasz! :)

2011. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én most a saját tudásomat és tapasztalatomat írom le neked. Természetesen ettől eltérések adóthatnak de szerintem az átlag ez amit én fogok írni.

Szóval ennyi idősen még nem kell forogniuk. Most fog eljönni az az időszak amikor szépen megtartja majd a buksiját. Nyugi minden rendben van a babáddal azok alapján amiket itt nekünk leírtál nincsen gond a babáddal. :)

Ha egy baba nagyon korán fordul meg az sem biztos, hogy jó, mert az izom feszességére utalhat.

Amit tudsz tenni, hogy hasra fekteted, és úgy játszol vele többször keveset nem szabad semmit sem erőltetni.

Még amit csinálhatsz, hogy hintáztatod, hogy egy fit ballra rá hasaltatod, és előre hátra guríthatod. :)

Ezt azért megjegyzem, ha te úgy érzed nincsen valami rendben a babáddal akkor konzultáj az orvossal védőnővel. :)


Jó babázást neked. :D

2011. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szerintem nézd meg a kiskönyvben, 6 hónaposan kell forogni meg játékok után nyúlni, nem 11 hetesen. Az, hogy a szomszéd Pistike esetleg már csinálja, az égvilágon semmit nem jelent.

2011. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!