Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tényezők fokozhatják a...

Milyen tényezők fokozhatják a SIDS előfordulását? Kinek milyen légzésfigyelő vált be?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülöttség, légzési probléma a szülés körül, túl meleg, túlöltöztetés, a szülők dohányzó életmódja (akár már az is ha "csak" a konyhában dohányoznak) hason altatás, mesterséges táplálás (szóval tápszer és nem anyatej).Alacsony szülői szociális helyzet.

Ennyi jut eszembe most.

Persze ezek csak hajlamositó tényezők és nem tuti fix h sids-is történik ahol akár csak egyik is fennáll.

Ez olyan mint a tüdőrák amit a dohányzás okoz, és akkor sokan elkezdenek példálózni 95 éves nagyapjukkal aki nem lett rákos. Hát igen, kivételek mindig vannak:)

2009. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jaj még a műszálsa ruha-takaró se túl jó és a szivacs matrac jobban hajlamosít mint a kókusz.
2009. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Próbálom mellőzni a fent említetteket!

Minden jót Neked! :)

2009. máj. 3. 16:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy a felmérések szerint a leggyakrabban olyan anyatejes fiú csecsemőknél fordult elő hirtelen csecsemő halál, akik kiságya közelében sok elektromos kütyü volt. A harmadik gyerekeknél szintén gyakoribb és ott is szintén fiúknál. a tápszer tudtommal nem hajlamosít rá.
2009. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, légzésfigyelő nekünk Baby Controll van, a Heim Pál kórház ajánlásával, magyar termék és sokkal nagyobb érzékelő felülete van pl. mint az angel care-nek. nekünk nagyon bevált, ritkán volt téves riasztás csak.
2009. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. A Baby Control mennyibe kerül? Igaz az, hogy nem érdemes használtat venni? Azt hallottam, hogy annál sokkal több a téves riasztás.
2009. máj. 4. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! már nem emlékszem mennyiért vettük, de olcsóbb volt az angel care-nel majdnem egy 10-el kb, és ajándék volt hozzá a második érzékelő. Tehát egy áráért vettük a kettőt. Én nagyon sok használt dolgot vettem a babámnak, pl. a kiságya is az, de a légzésfigyelőn nem mertem spórolni, mint ahogy a gyerekülésen az autóban sem. Szerintem a baby controll nem volt olyan vészes árban, tempo kártyára vettem egyébként. Sok helyen elfogadnak egészség pénztári kártyát, esetleg ha van, érdemes. én a baba előtt lenulláztam a kártyámat:)
2009. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem is van egészségkártya, de nem tudtam, hogy azt ilyen dolgokra is le lehet vásárolni. Mi is pont így vagyunk, hogy a tesz-veszen és a vaterán próbálunk keresni babaholmikat, de a légzésfigyelő tuti új lesz.

utána nézek a Baby Control-nak. Köszönöm a segítségedet! :)

Boldog babázást!

2009. máj. 4. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Elnézést, az első vagyok. Az anyatejes táplálás az ami pont hoyg nem hajlamosít rá, mert egy anyatejes baba ált. hamarabb megéhezik mint egy tápszerrel táplált, így kisebb az esélye hogy "belealszik" egy légzés szünetbe.

A védőnő sajnos nem jól tudja ezek szerint.

Ez a kutatási területem csak azért vagyok biztos benne.

2009. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én csak azt írtam, amit hallottam. ezek szerint nekem jó a tejem, mert a kisfiam 2 hós kora óta átalussza az éjszakát, 12 órát:)
2009. máj. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!