Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos kisfiam arcán...

Két hónapos kisfiam arcán piros foltok jelentek meg. Elég száraz ezeken a helyeken a bőre. Tejcsitől vagy tusfürdőtől lehet-e?

Figyelt kérdés
Ma már Babe tusfürdővel fürdettem, azzal lehet a haját is mosni? Nem csípi a szemét? Hogy fogok rájönni, hogy a sampont /búzacsirás Johnsons/, vagy a tusfürdőt /lila Johnsons/ nem bírja?
2009. máj. 1. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem a gyerekorvos által felírt babafürdetővel mosdatod a kicsit? Azzal a hját is megmoshatod. Ilyen pici babáknál ezek a tusfürdők könnyen allergizálhatnak még ha babáknak készülnek is. Nekem azt mondta az orvos annak idej.én, hogy addig fürdessem babafürdetővel amíg nem lesz koszos a gyerek, magyarán amíg nem jár és nem tudja magát nagyon összekoszolni. Nem is volt sose semmi bőrproblémája. A tejkiütés az egész testen kijön és nem száraz
2009. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk is ez volt a problémánk, az orvos szerint száraz volt a lányunk bőre. Azt mondta, csak fürdetőkrémmel fürdessük, a haját is ezzel mossuk, nem szabad semmiféle sampont használni az ilyen kicsiknél. A sok mosással legyengítjük a bőre természetes védekezőképességét, amúgy meg nem piszkosak ezek a picik még. Mi kaptunk krémet és olajat is, amit a fürdővizébe kell tennünk.

A piros foltok meg szerintem melegkiütések. erre nekünk azt javasolta az orvos, hogy tisztítsuk meg, aztán kevés hintőporral szórjuk meg, főleg a hajlatokban.

2009. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt. Száraz foltok az arcán a füle mellett mindkét oldalon. Aztán elkezdett terjedni a homloka felé.

Kentem mindennel, lecseréltem a fürdetőt, nem javult. Elvittem a kicsit az orvoshoz, írt rá gyógyszertári kikeverős krémet. 1 hétig kellett használni, ha nem múlik, bőrgyógyászhoz menni.

Nem múlt el, elmentünk a bőrgyógyászatra.

Ott kiderült, h ez egy bakteriális fertőzés, kisbabáknál gyakori. Mivel érzékeny a bőrük, hamar kiszáradhat. A pici száraz részen megtelepednek a bacik és terjedni kezdenek.

Kaptunk rá egy másik kikeverős krémet, ami sárgásan fogott minden ruhát, de elmúlt tőle.

Max 3-4 napig szabad használni, naponta 3x.

Azóta nem jött elő, újra a jól bevált fürdetőt használjuk és semmi probléma a lányom bőrével.

Ha kenegetésre sem javul (én Sudocrem-mel, körömvirág krémmel kentem), vidd bőrgyógyászhoz, pár nap alatt kikezeli!

Jobbulást!

2009. máj. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!