Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit bűntudatom van. vasárna...

Kicsit bűntudatom van. vasárnap lesz 4 hós a picim, jövő héten adok neki almát. Már olyan kíváncsi vagyok, hogy mit fog hozzá szólni, alig várom már, hogy fincsi dolgokat adhassak neki. Baj? Várjak még inkább? tápszeres a kezdetektől (sajnos)

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
en is 4 honaposan kezdtem a hozzataplalast.es nem baj nem lesz semmi baja.nekem nagyon szereti az almat meg mindent amit adok neki
2009. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ne legyen bűntudatod! Ha meg tápszeresek vagytok, akkor főleg ne. A lényeg, hogy fokozatosan csináld, ha nem megy neki, ne erőltesd. Amúgy én is nagyon kíváncsi voltam a reakciókra, mikor elkezdtük :-)!
2009. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nyugodtan adhatsz már neki almát.


Most bitos sokan le fognak pontozni, de én már 3 hósan adtam neki almát (tápszeres baba), 4 hósan kezdtük a főzelékeket.

A bébiételek is 4 hótól vannak, és, egy olyan adagot még nem eszik meg egy baba sem az elején.


Semmitől nem lett kiütése, és tényleg változatosabb így az étkezése, de még mindig sokszor kap kiegészítésként tápszert is a főzelék, vagy gyümi után (a reggeli meg a vacsi pedig tápszer).


7 hós kislány anyukája

2009. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Manió ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló érzéseim voltak. Az egyik tábor azt mondja inkább tápszer min. 6hónapos koráig, a másik meg, hogy inkább normális étel, mint a táp. Én is nehezen tudtam eldönteni, vajon jót teszek e a pici gyomrával, ha főzeléket és almát adok neki. Az én babám 14hetes, és az orvosunk javaslatára elkezdtük a hozzátáplálást. Krumpli répával a menü, de nagyon keveset kap, olyan 2-3kávéskanálnyit, valamit délután ugyanennyi mennyiségű almát, és örömmel mondom imádja!

Én azt mondom, amit lehet leváltom neki legalább a déli tápszert főzelékre, meg másra, mert nem örülök neki, de ugye sajnos nincs elég tejem nekem se.

Próbáld ki nyugodtan, mit szól hozzá a babád, először biztos forgatja a szájában majd, de megfogja szokni az új ízt. 1-2hét kell a kanál elsajátításához is, de amint megtanulja hogy kell enni vele, biztos élvezni fogja majd.

Sok sikert! :)

2009. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagyon aranyosak vagytok!

köszönöm, köszönöm ezerszer is :)

így sokkal nyugodtabban adom neki

2009. ápr. 30. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!