Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél honapos a kisfiam. 4...

4 és fél honapos a kisfiam. 4 honaposan kezdtem neki adni gyümölcs desszertet. Mennyit ehet belöle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 és fél honapos a kisfiam. 4 honaposan kezdtem neki adni gyümölcs desszertet. Nagyon izlik is neki. (egyenlöre csak alma-öszi izüt kap)

1 nagy üveg 3 napig elég.

Nem lesz ez sok neki egy napra?

Mármint mennyit ehet belöle? Mert enne még sokszor, de nem merek neki többet adni, nem szeretném ha tuletetném!

Utána szopizik is.

És adhatok neki már fözit is? vagy egyenlore csak gyümi desszerteket?


És még egy fontos kérdés! Napjába csak 1x ehet desszertet? (általában 11 és 13 ora között kapja)

Vagy lehet neki du.-án is?

Ti hogyan csináljátok?


KÖSZÖNÖM!!!!


Köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 30. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, már két hete eszi az alma-őszit?Ha így van, adhatsz neki többet, mármint amennyit megeszik egy evésre.Nálunk ez max. egy kisüveg(125g).Én általában tízóraira adom.Mások délután.

Kóstoltattam már sokfélét, de nálunk még csak a különböző gyümölcsök mennek, a főzelékektől öklendezik.

Öt és fél hónapos a gyerek.

2009. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódd túl ezt a hozzátáplálás dolgot:-) Aranyos vagy, hogy ennyire aggódsz rajta!

gyümit először néhány kanállal, másnap ha nincsen gond vele, már 10 kanállal is ehet. 3-4 nap után ugyanabból a gyümiből amennyit kíván, nyugodtan eheti. Ha nem fáj a hasa, nincs kiütés, és a széklete sem eltérő, akkor nyugodtan egyétek, amennyi jól esik. Pl csinálhatod azt, hogy egy bevált ízből délelőtt tízóraiként adsz neki annyit, amennyit kér, délben szopizik, délután pedig mondjuk kóstolgattok valami újat. akár gyümölcsöt, akár főzeléket is lehet. utána meg adsz neki tejcit, hogy jóllakjon. vagy akár ebédnél is lehet kóstolgatni. Főzelékeknél a krumpli, illete a sütőtök amivel érdemes kezdeni a kóstolást. Pl van üvegesben alma-sütőtök íz, az univernek, az teljesen cukormentes. Én azt adtam neki először, utána krumplit, aztán sárgarépát. Amivel vigyázni kell, a banán, mert az megfoghatja a pocakját. gyümölcsök közül ehet nyugodtan almát, őszibarackot, meggyet, szilvát. szilva kicsit hashajtó hatású. Akár tejpépbe is belekeverheted a gyümit, úgy táplálóbb, laktatóbb lesz neki, így kiválthatsz majd vele étkezést is! Desszertet nyugodtan adhatsz neki délelőtt és délután is! jó kóstolgatást:-)

2009. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat a

aranyosak vagytok!

Nagyon izlik neki a gyümi, képes lenne egy fél üveggel bevágni! Ráadásul utána még cicizik is...szoval étvágy az van! :-D

Remélem a késöbbiekben is ilyen jo evö lesz! :)

Amugy most 7 kg a baba.

2009. ápr. 30. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!