Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos lesz a babám 6....

5 hónapos lesz a babám 6. -án. Kb.2hete mindkét irányba simán hasra tud fordulni. Mikor tud maj hasról hátra fordulni? És mikor kezd el kúszni-mászni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ez minden babánál más. van amelyik baba két nappal később már vissza is tud fordulni. Az én fiam annyira megszerette a hason fekvést, hogy sosem akar visszafordulni. amúgy kb a hasrafordulása után 2-3 héttel mutatta be az ellenkezőjét, de aktívabban csak most csinálja, 7 hós. most már ezt a technikát alkalmazza a helyváltoztatásra. Kúszni 6 hósan kezdett a fiam, de csak körbe körbe, előre hátra nem megy még most sem. a mászást még nem tudjuk.

Hozzáteszem, gyógytornára járunk egy izomletapadás miatt, így nálunk a mászás később is fog indulni, mert nem tudja megtartani a súlyát a kezével sajnos.

Ha nagyon érdeklődő a babád, valószínűleg hamar meg fogja tanulni a dolgokat, mert ne mfog neki tetszeni, hogy nem ér el dolgokat! 7-8 hós koráig viszont a mászással bőven ráér a gyógytornászunk szerint. A legjobb, ha minél többet kúszik, és mikor már négykézlábra áll, minél tovább himbálózik egy helyben, mert akkor megerősödnek az izmok, és kialakul az egyensúlyérzéke.

2009. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
6 honapos a lanyom es mar tud hasarol a hatara fordulni.szerintem bar mikor atfordulhat,mert nekunk is csak egyszer azt vedtem eszre ,hogy megfordul,most meg forog ossze vissza.
2009. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én kislányom 2,5hónaposan fordult a hátáról a hasára,és 5hónaposan elöszőr a hasáról a hátára :)hétfőn volt 6 hónapos,állandóan forog erre arra meg sem áll:) Feltolja a popoját és nyomja magát előre,félsikerrel :)ő is inkább körbe körbe tolja magát :)Ha majd a tied is rájön erre akkor aztán majd csinálja ha kell ha nem ::):)

Minden jót

2009. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 6-án leszünk 5 hónaposak de semerresem fordulunk ugyanis egyszerűen gyűlöl hason...A védőnő állandóan erölteti a hasra fordulást,annyira, hogy a tekergetés végére ordít a gyerekem! Úgy döntöttem nem is ídegesítem magam ezzel majd fordul ha akar... Amúgy meg minden érdekli és mindent megfog, megrág és nagyon barátságos baba! Lehet hogy előbb fog mászni mint megfordulni!
2009. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. ápr. 30. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!