Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cumisüveget forrázás után...

A cumisüveget forrázás után még át kell mosni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem engedhetjük meg magunknak,hogy sterilizálót vegyünk,így maradt a régi hagyományos módszer. Forrázás után a cumisüveg mindig tiszta fehér,gondolom vízkő.

Mossam át utánna,akkor nem ért semmit a forrázásom,vagy igen? Ugy hagyni meg nem akarom,nagyon csúnya. Más anyuk ,hogy szokta ezt megoldani?


2009. ápr. 30. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
öblítsd át nyugodtan sima vízzel szerintem, nem lesz tőle semmi gond. a sterilizálás így is sokat ér, hiszen az ételmaradékot biztos, hogy le/ki oldja a cumisüvegből teljesen. és ez a lényeg elsősorban a sterilizálásnál.
2009. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az öblítéstől ugyanolyan fehér ,ronda,mintha koszos lenne ,olyan marad a cumisüveg. Közben meg csak a forrázástól van.
2009. ápr. 30. 07:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! ugyan nekünk van sterilizálónk, de én is szoktam a hagyományos módszerrel forrázni, ugy szoktam, hogy elmosom mosogatószeresen evvel a cumisüveg mosó kefével, kiforrázom majd ismét mosogatószeresen elmosom, arra kell figyelni hogy jól ki legyen öblítve.
2009. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én újszülött korában úgy csináltam, hogy forrázás után a fehéres vízkőport letöröltem egy frissen vasalt(tehát csíramentesített) ruhával. Anno régen is így csinálták, nekem is a nagyim javasolta.

Aztán a TEsco-ban felfedeztem egy vízszűrőkancsót, 3000 ft-ért Brita márkájú. Azóta nincs gondom a vízkőporral, szerintem jobban megéri, mint egy sterilizáló, mert így az innivalónak szánt vizet is lehet tisztítani.

2009. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegyél egy fél kiskanál citromsavat(patikában lehet kapni fillérekért) a kifőzővízba, a régi vízkövet is leszedi majd idővel, de megakadályozza a képződését. Nem kell leöblíteni utána. Majd minden kajában van amit a boltokban lehet kapni, úgyhogy nem lesz baja a babádnak, és a mi gyomrunk sem vízköves az tuti:)
2009. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!