Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma az 1 éves fiam lenyelte a...

Ma az 1 éves fiam lenyelte a körte csumáját. Ugye nem lesz baja?

Figyelt kérdés

A mamája adott neki egy körtét.Indultunk vásárolni és a sport babakocsiban(azért lényeges mert háttal volt nekem,nem láttam) játszott a körtével.Mikor beértünk a boltba elvettem tőle a körtét,nehogy azt higyjék onnan van.Ekkor láttam h öklendezik és h vörös a feje.Azt hittem csak a nyelvével szórakozik.Aztán vettem észre hogy a torkán megakadt a csuma.Reflex szerűen benyúltam érte,mert van hogy a babapiskótát se bírja el és azt is ki szoktam neki venni.De ezt nem sikerült kivennem,épp ellenkezőleg,lejjebb nyomtam neki.Aztán kivettem a babakocsiból,de ekkor már nevetgélt és már nem is volt vörös a feje.Utána adtam neki inni.Azóta minden rendben vele,játszik,szépen ebédelt is,nem vettem észre rajta változást.Felhívtam a védőnőt,ő mondta h ha minden rendben akkor lecsúszott neki a csuma és majd ki kakálja,ne vigyem ezért be az ügyeletre mert bent tartanak 3 napig és nagyobb herce hurca lesz mint az egész félrenyelés volt.

Nagyon aggódom.Tud vki vmi okosat mondani?Mi van ha nem emészti meg és nem tudja kikakálni?És ha keresztbe fordul a csuma?Nem fáj az már neki?És biztos h lement?nem akadhatott meg valahol?


Bocsánat a sok kérdésért de nagyon aggódom.


2011. okt. 7. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy csumától egyszerűen megfulladt volna.

A lenyelt tárgyak akkor okoznak gondot, ha a hörgők közé kerül, azt viszont észlelnéd, mert furán venné a levegőt, de azok én úgy gondolom kisebb dolgok, borsószem, kukoricaszem.

Ha lement a gyomrába, akkor onnan ki fog jönni.

A bélrendszer beforgatja, de egyébként szerintem meg is emészti. A fogpiszkáló veszélyes, mert mindkét vége nagyon hegyes és azt nem tudja beforgatni a bélrendszert, még a tűt is simán kikakilja.


Úgyhogy nyugi, nem akadhat meg sehol.

Viszont kérdezz rá a védőnőre, nem e tudsz valahol résztvenni egy tanfolyamon, ahol megtanítják mit tegyél ilyen esetben, mert ez nem a legjobb gondolat volt, hogy benyúltál a szájába és lejjebb nyomtad a csumát, nagy baj is lehetett volna belőle.

2011. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan a szára volt,csak rosszul fogalmaztam...erre a tanfolyamra én is gondoltam,de te mit tettél volna pánik helyzetbe?nagyon rosszul érzem magam,hálát adok az Istennek h nem történt nagyobb baj.
2011. okt. 7. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz tőle,majd kijön.
2011. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már lenyelte, és azóta semmi baja, jól van, akkor szerintem megnyugodhatsz, nem lesz semmi baj.
2011. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jobban figyelj oda.
2011. nov. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!