Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz ha nem halad a hozzátá...

Mi lesz ha nem halad a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

9.5 hónapos a lányom. 6 hónapos koráig csak szopott. Aztán jött a hozzátáplálás. Minden ízlik neki, de max 4-5 kanállal eszik belőle. Így van ez az üveges kajákkal, a házi készítésűvel, ha babakekszet kap akkor egy felet eszik meg. próbáltam elé tenni darabosat, hogy majd kézzel széppen elfalatozza..hátha a kanál a baj...na azzal sem mentünk többre. Továbbra is szívesen szopik, éjszaka is 4-7 alkalommal kel (bár ez a foga miatt van szerintem, mert 2 hónapig végigaludta az éjszakát).

Mi lesz így velünk?


2011. okt. 7. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk fontos volt, hogy legalább 3 óra elteljen az előző szopi óta és ne legyen álmos: csak így evett normális mennyiségű kanalas kaját.

Nem az van nálatok, hogy megeszi a 4 kanál kaját, aztán rögtön cicivel kínálod? Okosak ám, tudják, hogy ott a cici. Egyen amennyit eszik, de ne ciciztesd meg utána rögtön.

2011. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha tudja, hog kap tejet akkor nem eszik.Ne adj már neki napközben
2011. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Négy kanál után iszik (a nagylányom nem volt vízivó, ő igen) és nem szopik utána, csak mikor megint kajaidő van.
2011. okt. 7. 15:20
 4/10 A kérdező kommentje:
6óra körül reggel szopik, aztán 9kor eszik rendeset és délben megint szopik, aztán délután megint valami szilárd kaja és este lefekvés előtt szopás.
2011. okt. 7. 15:22
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

hagyd el a déli szopást.akkor fog enni.

kb 9 hónaposan hagytam el én is az enyémeknél a délit, 10-11 hóbaposan a reggelit is és aztán 1 évesen az estit is.

2011. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Teljesen nem tudom elhagyni a délit mert azon alszik el:-(
2011. okt. 7. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél be egy harmadik étkezést is. Én 8 hósan tettem be az uzsit, 10 hósan a reggelit, vacsit pár falatot, de még akkor is 4x szopizott. Nem hiszem, hogy erőltetni kellene hogy mennyit szopizzon vagy hogy mennyi szilárdat egyen meg, hacsak nem nagyon sürgős, hogy elválaszd. De ha neki ez az igénye, és te úgy veszed el, hogy még nem érett meg rá, akkor vagy éjszaka fog többet kérni, vagy többször ébredni, hogy odabújjon, vagy más pótcselekvések is kialakulhatnak. Szóval nem a szoptatást akarom erőltetni, mert tudom, hogy az sokaknak nem tetszene, csak azt próbálom mondani, hogy a baba igényeit is vegyük figyelembe.


Ne aggódj, előbb-utóbb kinövi, és fog többet is enni. Meg a ritkább szopik miatt a tejed mennyisége is csökkenni fog, akkor meg úgyis több szilárdat vesz majd magához.

2011. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én lényegében szeretek szoptatni, szeretem, hogy szeret szopni( a nagyobbik tápszeres volt), nincs semmi sürgető tényező,egyszerűen csak aggódtam.

köszönöm a vválaszokat, átgondolom magamban a dolgokat.:-)

2011. okt. 7. 16:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos lesz holnap, de ős is nehéz eset. :)

Még mindig szopizik, alig eszik, de ha úton vagyunk (babakocsival, autóval, vagy sétálva), mindig adok a kezébe valamit. Banánt, kis húsfalatokat, kekszet, mikor mit. Van néhány kaja, amit imád, abból "sokat" megeszik, de még így se nagy mennyiség... Amikor tényleg nem evett szinte semmit, akkor azt szoktam csinálni, hogy a lefertőtlenített etetőszék tálcájára leraktam a kaját (krumpli, tészta, hús, stb.) és szépen felcsipegette. Fél óra volt, de megette. Esetleg próbáld meg. Ha nem eszik, úgyse tudsz mit csinálni. Elveheted a szopikat, de minek? Még 1 éves sincs, ne erőltesd, majd fog enni, ahogy nő.

2011. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs baj azzal, hogy még sok a cici szerintem, kivéve, hogy többször kel éjszaka. Én összességében keveslem az evések számát nálatok. Én úgy csinálom, hogy maradt az igény szerinti szopi, de a reggelit kivéve minden étkezés kanalas. 7 körül kapja a vacsit, majd 1 óra múlva megyünk fürcsizni, utána cici, amin elalszik.
2011. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!