Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalas csak nekem nem...

Hozzataplalas csak nekem nem tiszta?

Figyelt kérdés
Tobb problemam is van.Kislanyom fel eves gyumolcsot kap 10 oraira es 4kor ha en turmixolom neki akkor a pelusban vissza koszon ha bolti uvegeset kap akkor nem ez miert lehet?szeretnem megtudni,hogyan vezesem be a zoldsegeket?lehet neki adni delben vagy gyumolcs helyett adjam?LEirnatok nekem ti hogyan csinaltataok?
2011. okt. 5. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A bolti üveges is visszaköszön, csak az annyira homogén, hogy nem lehet meglátni. De az emésztőrendszere még éretlen, még csak most tanulja az új dolgokat, természetes, hogy tökéletlen még, ezen ne izgulj.

Akkor add a babádnak a kaját, amikor a legszívesebben fogadja - nekünk ez általában délelőtt, tízóraiidőben volt - de mindent úgy csinálj, ahogy az nektek legjobb.

Mindegy, hogy az adható zöldségeket-gyümölcsöket mikor adod, milyen sorrendben, csak azt tartsd be, hogy néhány napig csak egyfélét kapjon és az újdonságból mindig csak 1-2 kiskanállal kínáld első alkalommal.

Nálunk az őszibarack, alma, banán volt a kezdés, aztán kapott sárgarépát, krumplit, sütőtököt. Almával mindegyiket kombinálhatod, általában úgy szívesebben eszik a babák, csak figyelj arra, hogy az alma nagyon hasfogó!

Ha úgy könnyebb, kezdj az üveges kajákkal, azokat életkorra lebontva meg tudod venni, nem lehet tévedni, hogy mit szabad és mit nem. Mi is azokkal kezdtünk, aztán amikor már azokat megszerette, akkor kapott házilag gyártottat is. Legalábbis a lányomnál így volt, a fiam annyira szeretett kajálni, hogy még az se zavarta, ha darabosabb volt az étel, amit kínáltam. :-)

2011. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

alma-banánnal kezdtük mi is, ezeket tízóraira és uzsira kapta, majd jött az ebéd kiváltása zöldségekkel (úgy gondoltam azért ebédre, mert ez sós és az ebéd ne legyen már édes :) ) Szóval az ebédet sütőtökkel, krumplival, répával folytattuk.. Először egy pár kanál sütőtök, majd másnap krumplival keverve, aztán jött a krumpli-répa és így tovább... Elég hamar megszokta, mivel a sütőtök isteni finom a babáknak (nagyon kevesen nem szeretik csak). Én mindíg megsütöttem magam a tököt, majd megfőztem pici sóval a krumplit, összeturmixoltam (a krumpli főzőlevével hígítottam a turmixot)


Aztán jött a többi zöldség.. a bébiételes üvegekről puskáztam, mi mikor adható.

2011. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a zöldségeket úgy vezettem be, hogy a pár megszokott gyümölcshöz elkezdtem krumplit, majd répát keverni. Alma-répa pl nagyon finom, az alma-sütőtök szintén!:) Mivel mi az ebéd kiváltásával kezdtünk először, és ez eleinte gyümölcsök kóstolgatása volt, így nem okozott gondot, hogy jöhetnek a zöldségfélék is. Amikor az ebédet kiváltottuk, átcsúsztattam a gyümölcsöket tízóraira, és pár nap alatt azt is sikerült kiváltani. Azóta nem haladtunk tovább, mert a délutáni tápszerről nem akar lemondani.:) 8 és fél hónapos.
2011. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!