Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt van a kezetekben...

Mennyi időt van a kezetekben a babátok általában egy nap?

Figyelt kérdés

Én megkaptam a párom rokonától, hogy nem egy csomag, amit cipelni kell, miért van sokszor a kezemben?

Az ő gyereke csak akkor volt a kezében, amikor pelenkázta vagy fürdette.

Amikor ott voltunk rámszólt, hogy ne vegyem fel. Durva, nem?

Fiam 3,5 hónapos


2009. ápr. 28. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor és annyit van a kezemben, amennyit igényli. Van, hogy sokat, de van, hogy szépen eljátszik, s egyáltalán nem igényel. Hasonló korú a gyermekem, és igenis néha igényli az anyja közelségét! Mi az, hogy rád szól valaki? A te gyermeked, s ha úgy gondolod akkor felveszed!
2009. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az én fél éves fiam van hogy szinte egész nap a kezemben van.Nálunk épp én voltam aki ellenezte hogy állandóan kézben legyen.De aztán jöttek a nyűgök,poci,anyahiány-így felvettem.És most már szépen el is játszik egyedül is,de ha olyanja van vagy nekem,akkor igenis cipelem,ölelgetem-elvégre is az anyja vagyok.
2009. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És a "kedves" rokonnak mi köze van hozzá,h te mennyit dajkálod a babádat?Az enyém 11 hós,és amikor csak igénye van rá,én felveszem.Ez naponta akár 2-3 óra is lehet(ebben az esti vagy éjszakai nyugtató ringatás is benne van,ha szüksége van rá).Különben pedig csináltak egy felmérést,h azok a babák,akiket a szülei sokat simogatnak,ringatnak-tehát sok testi kontaktusban van részük-felnőtt korban nyitottabbak,jobb a probléma megoldó képességük,és érzelmileg stabilabbak.Nem véletlen...
2009. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A 8 hónapos kislányom elég sokat van kézben. Van 3 nagy testvére, ők is szívesen dajkálják, de ha nyűgös vagy nincs el magában én és apa is felvesszük. Így van az első naptól fogva. Egyáltalán nincs elkényeztetve, nincs felkapkodva, de ha sír vagy csak láthatóan jelzi, hogy szeretné, ha felvenné valaki, minden gond nélkül felvesszük. Szerintem egy pici babának még nagyon fontos a testi kontaktus. Éppen ma beszéltek erről és az érintés fontosságáról a Kossuth Rádió délelőtti adásában. Egyébként egyáltalán mi jogon szól bele bárki is, hogy te hogyan neveled, gondozod a babádat? inkább gondolkozna el ő is, hogy miért nem így csinálta...
2009. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
fél éves a kisfiam. mikor látom, h baja van (aminek általában hangot is ad), vagy úgy hiányzik (nem kell ehhez sok idő), felveszem. sírni sem hagyom. azért vagyok az anyja, ő a legfontosabb "dolgom", a többi várhat.
2009. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugtat, hogy Ti is úgy gondoljátok, ahogyan én.

Jó éjt Nektek és a Babátoknak

2009. ápr. 28. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Orulj neki, h a babad szeret kezben lenni. Ugy tud sokat tanulni a vilagrol, nem a foldon fekve. Ezt meg is lehet mondani a kedves rokonnak.
2009. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!