Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem járunk babamasszázsra,...

Nem járunk babamasszázsra, babaúszásra, semmilyen babaklubba, és valószínű nem is fogunk. De bűntudatom van néha emiatt, vagy ne legyen?

Figyelt kérdés

Az úszás drága és apuka nem tud velünk jönni, mert dolgozik. Masszázskönyvet vettem, abból masszírozom a babám. Nem vagyok kifejezetten társaságba járó, de találkozunk babákkal időnként, ha összefutunk. Az ismerőseim közül viszont mindenki járatja valahova a babát, úszásra leginkább, és emiatt már kezdem rosszul érezni magam :-( Pedig amúgy minden szeretetet, törődést megkap tőlünk is és a rokonságból is a babám. Boldog, vidám.

6 hónapos.


2009. ápr. 28. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na én is épp ezt vetettem fel a védőnőnek is valamelyik nap meg magamnak is:)

Ez a baj ezekkel az agyon foglalkoztatásokkal, hogy már mindent kitalálnak lassan már vezetni fogank tanulni a csecsemők is...

és ettől meg az aki nem engedheti meg, az érezze magát jó xarul:(

A védőnő is elmondta hogy régen se volt Gekko fejlesztő, meg ilyen fejlesztő játszóház,meg olyan babaangol meg babaúsztatás, babajóga meg mittudomén, mégis okos, értelmes gyerekek fejlődtek:)

És hogy egy kisgyereknek (1-2 éves) pláne egy csecsemőnek a szűk környezetére és az anyjára van szüksége nem baba farsangra meg baba partyra és egyebkre.))

Persze aki szereti meg megteheti csinálja, de nem rontunk el semmit, mert nem járatjuk ide oda a csecsemőt:))) Vicces is lenne..

Ezek a programok szerintem anyukáknak jók, hogy úgy érzik történt valami napközben, meg tudnak találkozni egymással azidő alatt is.

2009. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lényeg, hogy szeretet kapjon a babád, sokunk nem járatja ám sehová ilyen idős korban. Gondolj arra, hogy majd később, ha ő is el tudja mondani a véleményét arról, hogy mit csinálna szívesen, akkor fogjátok járatni valahová.... Persze semmi baj azokkal, akik babaúszásra, masszázsra járnak a babájukkal, de azért mert Te nem viszed, ne legyen lelkiismeretfurdalásod. 11 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem járunk sehova, pedig nincs anyagi akadálya. Én szeretek vele lenni, nagyokat sétálunk, játszunk, tornázunk, rendetlenkedünk, este apa is csatlakozik, egy héten egyszer átmegyünk a barátnőm szintén hathós babájához egy órát játszani, jönnek a mamáék, megyünk a sógoromékhoz, boltba megyünk, stb... Én sokszor ugy érzem hogy most keltünk fel és már fekszünk is le, mert eltelt a nap:) ha ugy érzem, hogy már kevés vagyok neki, mint " bohóc és szórakoztató", akkor lehet hogy ellátogatok egy babamama tornára; de szerintem addigra ovis lesz, és akkor már nem kellenek ezek a ma divatos különprogramok:) ügyes vagy, hisz jól elvagytok otthon is, együtt, és ez a lényeg!
2009. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is arra jók ezek a programok, hogy anyuka ne unatkozzon:) Bár a babaúszásról megváltozott a véleményem, amióta mi is járunk, mert nagyon megszerette, és nincs gond a zuhannyal, hajmosással, nyári pancsival sem lesz, de főleg azért vittem, mert ismerek többeket akik nem tudnak úszni felnőttként, de azért nem,mert nem bírják elviselni, hogy az arcukat víz érje, meg víz alá merüljenek. Ez a lényege a babaúszásnak is, hogy ezeket az alapproblémákat kiiktassuk. De ami a legjobban tetszik, hogy annyira édesek a babák így együtt, meg amikor barátkozik az enyém másik babákkal, meg beszélgetnek a saját kis nyelvükön:) Szerintem ez nagy élmény, és azóta keresem a lehetőséget, hogy találkozhassunk más picikkel. Amíg nincs bölcsi, ovi, játszótérhez is kicsi még, addig nincs más lehetőség, nekünk kell keresni. De nem baj persze, ha erre nincs igénye valakinek, nekem muszáj volt keresnem a alehetőségeket, mert külföldön élünk, és se nagyszülők, se senki, max itteni ismerősök, de nekik meg nincs kisgyerekük:(
2009. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Én nem járok sehová így a babámmal, de nem is látom szükségét. Kiegyensúlyozott, jó a kedve így is. A neten szoktam utánanézni készségfejlesztő dolgoknak, pl az okosbaba program is ilyen, csak annyi én fogok vele itthon tanulni németül. Nekünk elég annyi baba-mama találka, amennyit a súlymérésre, meg tanácsadásra járunk, mert (nálunk, de gondolom sok más helyen is) az a módi, hogy az anyukák megpróbálnak egymáson túltenni (ki mennyit fogyott, kinek milyen pelenka van a gyerekén, stb), és bár én is a jó cuccokat veszem mindenből, mégse vagyok kíváncsi a "hülyeségeikre". Szóval ne legyen lelkiismeret-furdalásod, teljesen feleslegesen emészted magad. Irigylem azokat az anyukákat, akinek van ideje ide-oda szaladgálni a gyerekkel, mert én örülök ha belefér egy napomba pl a vasalás... :) 6 hós kislány anyukája
2009. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz sem a masszázs sem az ilyenolyan foglalkozások, biztosan jótékony hatással van a gyerekre, vagy legalábbis nem káros! De cseppet sem legyen amiatt lelkiismeret-furdalásod, hogy te nem mész vele! A szeretet sokkal többet jelent amit tudsz neki adni! Minden csak pénz kérdése és sajnos a babaúszás is pl. nem az olcsó dolgok közé tartozik!
2009. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én sem járok ilyen helyekre, nem is nagyon gondoltam rá. Totyogo klub van nálunk az oviban, oda néha elmegyunk, legfoképpen azért, mert nemsokára bolcsibe megy a picur, és mivel a kozvetlen kornyezetben nincs más, nincs teso se, így legalább van picit gyerkocok kozt. De foglalkozni tényleg lehet vele otthon is, játszani is, vagy a ház korul, a szeretetet szerintem nem az ilyen "reprezentatív" programokban kell mérni, lehet valaki otthon is kreatív.
2009. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
szerintem ezek a tornák,klubok inkább a mamáknak szólnak.én pl megőrülök egyedül itthon-ezért mi minden nap megyünk vhova.nekem van rá igényem-és a baba is társaságban van,jól érzi magát.ha te jobban érzed magad otthon,az sem baj-ha majd nagyobb lesz a babád-úgyis követeli majd,h vidd gyerekek közé.ott meg majd azzal beszélgetsz csak,aki szimpi.a szeretet nem ezen múlik-de hidd el,h gyereknek gyerek a társa-de nem tudod őket pótolni.ezt azonban a játszótéren is megtalálja,ha neked esetleg nincs időd,pénzed,lehetőséged elvinni menő klubbokba
2009. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!