Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itthon is meg tudom tanítani...

Itthon is meg tudom tanítani a fiamat mászni?

Figyelt kérdés
Milyen gyakorlatokat végeznek velük a gyógytornászok, van köztük olyan, amit itthon is el lehet végezni? Aki jár a gyermekével, tudna nekem segíteni? A fiam négykézlábazik, és hintázik is, de nem mászik, szeretnék neki segíteni!
2009. ápr. 28. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idös a bab´d??

Nem szabad öket siettetni.

Mikor négykézláb van,támazd ki a talpait,ogy az erö kezein legyen és akkor valószínü elörébb teszi majd.

2009. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
7 hós a babám és elég sokat van hason, de sajnos mászni nem akar, hanem mindkét kezét és mindkét lábát egyszerre mozdítja, ezáltal egy ilyen ugró mozgás lesz, és azzal bárhová eljut. Amúgy meg már a bútorokba kapaszkodva feláll...félek, hogy nem fog mászni.
2009. ápr. 28. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy még elkésve!! Vagyis hogy a babád nincs elkésve!! Már ez is nagyon jó amit csinál ez az elrugaszkodás! Nem kell fejlesztened külön, ha van neki elég biztonságos és felfedezni valót kínáló terepe elindul mászva hidd el!!!

Lehet hogy neked úgy tünik túl régóta csak négykézlábazik, de valószinű csak "erőt gyűjt" az újabb lépcsőhöz. Barátnőm kislánya (előtte meg a kisfia is) 10 hósan kezdtek mászni, de ugyanolyan szépen felálltak, majd 14-15 hónaposan jártak, mint bárki más.

2009. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 6 hós lesz, próbálkozik a kúszással, de még ebben tapasztalatom nincs. Viszont anyukám azt mondta, se és se a hugom nem másztunk igazán, akkor tanultunk meg, miután már mentünk. De 9 hósan már csak egy kezünket kellett fogni, úgy sétáltunk. És semmi bajunk: nem görbe a lábunk, és mindketten lediplomáztunk. (ezt azért írtam, mert sokan azt mondják, hogy károsodhat az idegrendszer, ha valamilyen mozgásforma tanulása elmarad, vagy ilyesmi. Hát nem tudom, akkor mi vagyunk az ellenpélda????)
2009. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!