Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megzavarom vele? (nyelvi kérdés)

Megzavarom vele? (nyelvi kérdés)

Figyelt kérdés
Van egy csomó nagyon aranyos angol képeskönyvünk, amiknek egész rövid (pár mondatos, rímelő) története van. Megzavarom 14 hónapos lányomat, ha angolul olvasom fel neki?
2011. okt. 3. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Nem hinnem :)

lanyom szuletesetol 2 nyelvet hall es meg sem zavarodik bele :) inkabb "eroltesd" is azidegen nyelveket, mert Magyarorszagon sajnos nem sok jovoje van barkinek is.....legalabb egy kis kezdolokest adsz neki ezel az eletbe.

En tuti olyan oviba is iratnam ahol mar tanulnak idegennyelvet is.

2011. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, h két nyelvet hall oké, de az adott nyelvet mindig anyanyelvi szülőtől kell hallania. Tehát magyarul a magyar beszéljen, másik nyelven meg a másik. A gyerekek jól elkülönítik és megzavarodnak, ha nem a tökéletes kiejtés megy. Inkább csak mesélj arról, h mi van a képen. Ha azt akarod, h angolt tanuljon, akkor meg vegyél dvd-t, cd-t, amin az eredeti kiejtés van.

Én is így csinálom.

2011. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

1. vagyok


mi mindketten magyarok vagyunk, de kulfoldon elunk es angolul beszelunk szinte mindenhol.

Nem tokeletes az angolunk...sot....kicsit sem az.En magam reszerol azt sem mondom, hogy beszelek angolul.

Egyaltalan nem kavarja be a gyereket, hogy hol angolul hol magyarul beszelunk.

Ha barataink itt vannak a ferjemmel egymas kozott is angolul beszelunk, hogy ne erezzek rosszul magukat a barataink, igy a lanyunknak meg az sem egyertelmu, hogy mikor beszelunk egyik mikor a masik nyelven megsem kavarodik bele.

Ugyan annyi szot mond angolul mint magyarul.

2011. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is vegyes házaspár vagyunk,az apja angolul beszél vele, én magyarul, többnyire. De ha épp a férjemmel beszélgetek, átváltok angolra a gyerekkel is.


Én nyelvtanár vagyok viszont én nem tartom jónak sem az ovis angolt, sem azt, hogy az iskolában 3-4. osztály előtt elkezdjék, ha csak nem valami nagyon jó tanár van, aki pontosan tudja mi kell ennek a korosztálynak. (a többségünknem tudja.)


De az a tapasztalatom, hogy az "előképzett"' gyerek az órán unatkozik, aztán a többiek beérik és nem volt sok haszna az előképzésnek. Én inkább az anyanyelvi kézésre fektetném a hangsúlyt ebben a korban, ha nem muszáj a kétnyelvűség (családi okok, élőhely.)Versek, mondókák, dalok, és ahogy növekszik, egyre igényesebbek.

Idegen nyelvet ráér tanulni amikor majd kell.

2011. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 5. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!