Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki beadatta a Rota vírus...

Aki beadatta a Rota vírus elleni oltást a babának, az miért és aki nem, az miért nem? Vacillálunk rajta. Tulajdonképpen egy pici gyerek, bár melyik ilyen vírustól kiszáradhat.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Én amint meghalottam a doktórnőtől, hogy a babák kiszáradhatnak meg korházba kerülhetnek rögtön döntöttem, hogy beadatom. Meg szembe jutot, hogy amikor nekem volt hányás hasmenés virusom milyen rosszul voltam és én nem akarom ezt a babámnak. Tudom, hogy valamikor úgy is túl fogunk esni a betegségeken, de ha megtudom előzni akkor azt teszem.
2009. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem adattuk be, mert szájon át kell, és az én kisfiam elég sokat bukik, és féltünk, hogy az oltást is kibukja, túl drága ahhoz, hogy a ruhámon landoljon.

Ha injekciós oltás lett volna egy percig sem gondolkodtam volna rajta.

2009. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én nem adattam be. Minél több oltást kap, annál fogékonyabb lesz más más betegségekre. Ráadásul elég kockázatos.
2009. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ami miatt nem adattuk be, az az ára, sajna. Viszont azért ennek ellenére elgondolkodtunk rajta, hogy ha lenne rá pénzünk, akkor beadattuk volna-e. Nehéz eldönteni, nem látjuk előre a jövőt :-(! Azért kicsi fenntartásaim vannak a túl sok óvintézkedésekkel szemben, mert ezek mind a babáink immunrendszerét gyengítik vagy ha nem is gyengítik, de nem erősítik. Meg hát azért a többség még mindig nem adatja be, mégsincs tele a kórház kiszáradófélben lévő babákkal. De akkor meg rögtön az jutott eszembe, hogy ok, de mi van, ha az enyém az az egy baba, aki pont elkapja! Szóval nehéz kérdés. Azért végeredményben szerintem többségnél a pénz dönti el. Valószínű ha ingyenes lett volna, akkor beadatjuk.
2009. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem adattuk be, mert a dokinéni nem ajánlotta. Azt mondta néha a babák betegebbek lesznek az oltástól, mint a virustól. A rotavirus amúgy is közösségbe terjed és 2 éves korig veszélyes nagyon a babákra, utána már nem olyan intenziv lefolyású. A legtöbb baba, pedig 2 éves kora után kerül közüsségbe. Igy meghallgatva a dokinénit és más anyukák véleményét, úgy döntöttünk nem adatjuk be.

És igazad van egy pici bármilyen betegségtől kiszáradhat, akár egy csúfos mandulagyulladástól is, amikor nem hajlandó semmit lenyelni.

2009. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Mi nem adattuk be. Nekem a doktornő mondta, hogy sem lebeszélni, sem rábeszélni nem akar, de a Rotát annak a csecsemőnek ajánlott beadatni, aki koraszülött, sokat van gyerekközösségben, pici súllyal született. Az én lányomnál egyik sem áll( nagy súllyal született, és nem járunk sokat gyerekk közé MÉG)Azt mondta a doktornő döntsem el én.

Magánvéleményem az,(LEHET LEPONTOZNI)hogy annyi minden ellen védjük a babánkat, de mindig jön valami új vírus és az ellen meg nem véd semmi.Egy ellen beoltatjuk, jön egy még agresszívebb vírus. Tehát el kell gondolkodni, hogy tényleg kellenek-e ezek az oltások?

Minden jót Nektek!

2009. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nagyfiammal 2x voltunk kórházban rota miatt,de

most az 5 hós picinél sem gondoltam rá,hogy beadassam.

A doktornénink azt mondta,hogy ilyenkor a 4,5 évesnek is be kell adni,ami akkor már 4x 16-18 ezer forint.

Sajnos ezt nem engedhetjük meg !(!

2009. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként a nem felé hajlunk mi is,a doktornénink sem tartja szükségesnek. Nincs tesó,nem járunk gyerekek közé.Amit írtam is,bármilyen betegségtől kiszáradhatnak. Bízzunk a szerencsében,hogy erős szervezetű babánk van.
2009. ápr. 28. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Így van, nemcsak a rotától száradhat ki. Ilyen pici babát, ha hány és/vagy hasmenése van így is úgyis kórházba kell vinni. A 10.25-ös válaszadóval megegyezően uezt mondta nekünk is a dr.néni, ill. én sem helyeslem minden ellen beoltatni. Mondom ezt úgy, hogy 1 éves kisfiammal rota miatt tegnap jöttünk ki 1 hét otttartózkodás után a kórházból. De csak mi egyedül voltunk rotások, a többi gyerek más vírustól volt beteg.
2009. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk, mert egyrészt 5 héttel korábban és kis súllyal született - amit azóta behozott hál istennek - másrészt a férjem tanító, és elég sok rotás megbetegedés volt a város gyermekközösségeiben. Mi mindketten el is kaptuk, de a lányunk szerencsére nem.

Az árát a nagyszülőktől kaptuk ajándékba...

2009. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!