Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kapják a babák az első...

Mikor kapják a babák az első oltást? Mindig lázzal jár?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom tegnap 2 hónaposan kapta az első oltást. Nem lázasodott be, semmi baja nem volt szerencsére. De ez minden babánál másképp jelentkezik.
2009. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az Én kislányom utána szinte egész nap aludt, aztán este nyűgösködött, és mértem többször is, hogy nem lázas-e, sajna Ő belázasodott, de még időben beadtunk Neki egy fél Germicid kúpot, és az fél órán belül megoldotta a "helyzetet". Amúgy tényleg babafüggő, van aki belázasodik, van aki nem.
2009. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom három hónapos és 3 szurin van túl.egyszer se lázasodott be,inkább csak aluszékony volt.Az első szurit kórházban kapta.Utána egy hónaposan.
2009. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első oltás a BCG, ezt 0-6 hetes kor között kell megkapnia, általában még a kórházban a hazaadás napján adják be a babának.

A következő a 2. hónapos oltás, majd 3., 4., 15., 18. hónap és 6 év. A kampányoltásokat 11 évesen (kettőt) és 14 évesen kapja meg.

Ezek csak a kötelező oltások. Vannak még az adható oltások.

Nekem 1 éves a babám, mi a 2. hónapossal egyidőben adattuk be a menjugate-t és a rotarix-t, ici pici hőemelkedése volt. A többinél még annyi se.

2009. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Enyém is lázas lett, hajnalban orditva ébredt:(( még másnap délután is lázaska volt, aztán a kup levitte. Köv oltásnál rögtön a szuri után adtam egy fél kupot, a lábát vizes vattával boritottam be, igy semmi baja nem lett. Négyhós oltásnál ugyanezt csináltam, sikerrel. Én is lázasodó tipus vagyok, szerintem ő is hajlamos rá, bár ezen kivül láza sosem volt, bár a fogzás közben is hőemelkedése van. 6 hós épp:)
2009. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!