Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett a kislányommal...

Mi történhetett a kislányommal? Vigyem továbbra is úszni, vagy hagyjam egy ideig?

Figyelt kérdés

Kislányomat aki most már elmúlt 1 éves 3 hónapos kora óta horduk babaúszásra. Egész jól elvolt, igaz merülni nem nagyon szeretett, de lebegni, meg az arclocsolást azt nagyon jól bírta...

Most kihagytunk 1 hónapot, és olyan rossz a helyzet, hogy már nem is lehet a hátára fordítani a vízben, mert nagyon fél. SZinte remeg. Mi változott? Vagy ez egy ilyen korszak? Vigyem továbbra is úszni, vagy hagyjam egy ideig? Nem szívesen vinném, mert látom rajta, hogy nagyon fél, és nem akarom őt végleg elilyeszteni a víztől. Várom tanácsaitokat, véleményeteket.


2009. ápr. 27. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos, hogy nem érte semmi negatív dolog, akkor egyszerűen ez egy ilyen korszak. Én nem vinném egy darabig. Nyáron próbálkoznék strandon ismét megszeretteni vele a vizet, és ha ott nincs gond szeptembertől ismét próbálkoznék a babaúszással.
2009. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ijeszteni pontos j-vel bocsi
2009. ápr. 27. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálatok hogy van a babaúszás, nálunk olyan félszabad dolog, mert több különböző korú és tudású baba jár. Én vinném, hogy az eddigi vízbiztonságát, kapcsolatát a vízzel ne veszítse el, de nem erőltetném azt, amit ő nem szeret. Pár foglalkozást végigjátszanék vele, csupa olyat csinálva, amit szeret. Ne erőltess semmit, amit nem szeretne, de intézd úgy, lássa, hogy más baba meg a hátán uszizik. Aztán idővel, türelemmel majdcsak átvészeli ezt az időszakot is.

Egyébként úgy képzelem, úgy működnek a kicsik is, mint mi nagyok: én a múltkor azt álmodtam, karambolozom az autóval. Másnap reggel reszketett a lábam a gázpedálon.... lehet csak álmodott valamit a picinyke.

2009. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És az otthoni fürdést szereti? Sima szülésetek volt?
2009. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen sima szülés volt. Eddig imádott otthon pancsizni. Aztán kedte azzal, hogy amikor elkezdtem fürdetni (lemosni) elkedzett sírni. Gondoltam hiszti. De nem igazán értettem mert előtte 20 percig édin játszott, semmi baja nem volt. Amint elkedtem lemosni, eltörött a mécses.

Legútóbb a babaúszáson már akkor remegett, amikor még a kezemben volt, de már bementünk a vízbe. Tök tanácstalan vagyok.

2009. ápr. 27. 14:12
 6/7 A kérdező kommentje:
2. válaszadó: Ti hova jártok babaúszásra?
2009. ápr. 27. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolós válaszoló vagyok. Mi is járunk úszásra. Nekünk mindig azt mondja az oktató, hogy ha sír a baba, semmiképpen se menjünk ki a vízből, mert akkor megmaradhat ez rossz élménynek, erre fog visszaemlékezni, így a vízben kell megnyugtatni.

Azért kérdeztem a szülést, mert a befulladó babák (mondjuk egy elhúzódó kitolási szak miatt) rossz élményként élhetik meg a merülést.


Én azzal próbálkoznék, hogy otthon kicsit megszerettetném vele újra a vizet. Nálunk először van a kötelező mosdás, utána a locsipocsi. Te is próbáld meg, hogy ne a fürdés végére hagyd a lemosást, utána játszatok és még jókedvűen vedd ki a vízből. Ha javul a helyzet, otthon is együtt fürödj vele nagy vízben, aztűán majd meglátod. Ha mentek újra úszni, akkor először csak nézéétek a vizet, aztán menjetek közelebb, hagyd, hogy csak belenyúljon, játszon a felszínével. Aztán ha úgy látod, hogy barátkozott vele, akkor vidd csak be, de akkor is először csak a lábacskáit értesd bele, hátha picit licsizik, aztán majd meglátod. Remélem javulni fog a helyzet!

2009. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!