Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak ilyen ügyes babák?

Vannak ilyen ügyes babák?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak nagyon gyors a mozgásfejdési üteme. 5. hó végén kezdett mászni, 6. hó elején felállt, 8. hónapban állt egyedül először, és most a 9. hónapban már oylan ügyesen áll egyedül, hogy akár 1 percig áll a "semmi közepén", 1-2 percig is képes, közben játszik, akár mindkét keze pakolva van, leguggol, feláll, leguggol, feláll, ezt többször is képes, s 1,5 héttel ezelőtt lépett önállóan. Azóta is minden nap meglep 1-2 önálló lépéssel, eddig a max. 3 egymás után. Másnak is van -e ilyen babája, esetleg hallott már ilyenről? Nem erőltettem neki sosem a mászást, állást, de rengeteget kell sétáltatni, igényli. Egész pici kora óta nagy teret kap, nincs korlátozva mozgásában, valószínű emiatt ilyen gyors a tempó.
2011. szept. 28. 21:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Szerintem minden baba ügyes a maga módján. A környezetemben két ilyen baba is van, akiknek ilyen gyors a mozgásfejlődésük. Az én fiam éppenhogy elkezdett mászni, ők már szaladnak. Én mindig azt mondtam, hogy szépen gyakorolgasson be mindent, fejlődgessen, mint hogy hiper tempóban elkezdjen rohanni.
2011. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális dolog ha egy baba 7hónaposan már jár! Nem használt bébikompot?



Tény: aki 7 hónaposan már jár, tanulási zavar veszélyeztetett


Az is tény, hogy amennyiben 7 hónaposan kezd járni egy gyermek - bármi oknál fogva -,

kevesebb idő jut a kúszás-mászásra, valamint az ülésben történő manipulációra,

amelynek következményeként valószínűsíthető a teljesség igénye nélkül instabil dominancia, intermodalitás, szerialitás, téri irány és viszony problémák, esetleg hangzó-,

és betűtévesztések, amelyek összességében eredményezhetnek tanulási zavart.


Nem gondolom, hogy a környezetében a mozgásfejlődésen túl ilyen mély összefüggésben értelmezték volna a következményeket. Különösen nehéz lenne mindezt felmérni,

hiszen még a diagnosztikai rendszer intézményes háttere sem biztosított kellőképpen.


Mindenesetre, nem hibáztatható a szülő, ha nem ismeri a fejlődéslélektant, anatómiát, szomatopedagógiát stb, ezáltal nem látja át ezeket összefüggéseket. A szakmának kellene nyomást gyakorolnia a kereskedőkre, ahogy tették ezt számos nyugat-európai országban.


A magam részéről ezzel a cikkel kívánom felhívni a szülők figyelmét az eszköz veszélyeire.


Soltész Szilvia


A szerző gyógypedagógus,

a GEKKO operatív pedagógiai vezetője

Soltész Szilvia

2011. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat.

Úgy hallottam, hogy pont ezek a "jelek" mutatnak a hiperaktivitásra csecsemőkorban.

Én annak sokkal jobban örülnék, ha a fiam hónapokig mászna (ő még csak forog, és kúszni tanul 6,5 hónaposan)!

2011. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Kedves Soltész Szilvia!


Pont azt hallottam a bébikompról,hogy nem ajánlott használni.Akkor mégsem?Ha a gyerek magától elindul 7 hónaposan mit kellene csinálni???Nem hagyni neki???Ahogy elindul visszafogni???

2011. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nem használtunk bébikompot, hisz nem is volt nekünk. Egyszercsak felállt és szaladt. Mit lehetett volna tennem, bezárni a kiságyba?????
2011. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!