Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak ilyen ügyes babák?

Vannak ilyen ügyes babák?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak nagyon gyors a mozgásfejdési üteme. 5. hó végén kezdett mászni, 6. hó elején felállt, 8. hónapban állt egyedül először, és most a 9. hónapban már oylan ügyesen áll egyedül, hogy akár 1 percig áll a "semmi közepén", 1-2 percig is képes, közben játszik, akár mindkét keze pakolva van, leguggol, feláll, leguggol, feláll, ezt többször is képes, s 1,5 héttel ezelőtt lépett önállóan. Azóta is minden nap meglep 1-2 önálló lépéssel, eddig a max. 3 egymás után. Másnak is van -e ilyen babája, esetleg hallott már ilyenről? Nem erőltettem neki sosem a mászást, állást, de rengeteget kell sétáltatni, igényli. Egész pici kora óta nagy teret kap, nincs korlátozva mozgásában, valószínű emiatt ilyen gyors a tempó.
2011. szept. 28. 21:54
1 2 3 4
 21/35 Baby-mamisitter ***** válasza:
100%
Kedves 22.27! A kisfiammal nem voltak ilyen viszonyok a születésekor, mégis csak 15 hónaposan indult el egyedül. Gratulálok a te babád is nagyon ügyes és te is, hogy kitartóan fejleszted. Most már megyek aludni, menjetek ti is, mert holnap nyűgösebbek lesztek, mint a picinyeitek!:-) Üdv. Babymamisitter Jó éjt!
2011. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat, a haszontalanokat "kidobtam a szemétbe".
2011. szept. 28. 23:14
 23/35 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan babát, aki 6 hónaposan már állt, tehát van ilyen. Amúgy kislány, egyidős a fiammal, aki viszont 1 évesen kezdett el járni. Én sem korlátoztam a fiamat a mozgásban és nagyon aktív baba volt mindig.

A kislány anyukája aggódott is, hogy ilyen hamar csinált mindent a pici, de szerencsére nincs vele semmi gond. Én mindenesetre örülök, hogy a kisfiam "a nagykönyv szerint" fejlődik, legalább nem kellett olyan hamar elpakolni minden veszélyes dolgot az útjából :)

2011. szept. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Az akkor 9 hónaposan járó lánykámnál én is megkaptam a magamét,hogy miért jár már,hisz még nem szabadna.

Nem is tudom...talán kötöztem volna le?

Ebből kiindulva nekem ő nagyon ügyes babának számít.Büszke vagyok rá,hogy ilyen hamar megtanult járni.Nem tehettem róla,hogy ő így akarta.

És szerintem minden baba ügyes,még ha jóval egy éves kora után kezd el járni,hisz lehet,hogy amíg nem jár másban jobban jeleskedik.ÉS EZ NEM BAJ!

Minden gyerkőc utoléri a másikat 3 éves korára.Kár is azon parázni,hogy mikor is indult el a gyerkőc.

Mondom én ezt úgy,hogy lehet,hogy a most 2 hetes fiam is 1 éves kora után fog csak elindulni.Sose lehet tudni.De rá is nagyon büszke leszek.

2011. szept. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
85%
Egy gyermek "ügyességét" nem abban kell mérni, hogy mikor kezd el járni. Főleg ha magától, semmi nehézség nélkül. De az, akinek minden mozdulat egy kínszenvedés, és mégis talpra áll.... na igen, az már valami! De elismétlem még1x.... nem ebben mérjük a gyerekek ügyességi szintjét. 24/L (nincs gyermekem)
2011. szept. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
66%
Ezt én is megkaptam, hogy az én kislányom nem tud még menni 1 évesen(13 hónaposan indult el). A keresztfiam nem volt 9 hónapos mikor már ment. Ennek még biztos lesz valami hátránya. Bár előbb mikor olvastam a hiperaktivitás tüneteit, mind meg volt.
2011. szept. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
utolsó vok. és hozzáteszem apja azt akarta, hogy már fél évesen menjen. mármint a keresztfiamnak. erőltették is neki a járást.
2011. szept. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
88%

Ügyesség jele a mozgásfejlődés mellett sok egyéb is. Az a kisfiú, aki 7 hónaposan ment, az amúgy már 3 hónaposan felült. És ma már 3,5 éves és egyáltalán nem mondható ügyesnek... A kis unokahúgom szintén ennyi, ő minden nagyon hamar csinált, de járni csak 16,5 hónaposan kezdett el. Ő viszont már 10 hónaposan megmutatta ha kérdezted hol van a bagoly a könyvben, végighallgatott figyelmesen hosszú meséket, megmutatta a testrészeit (ezt 11 hónaposan.) Előbb motorozott, mint járt. Ma a kislány fényévekre van a kisfiútól, mozgásban is. A szülei vitték úszásra, tornára, és vagy ezért vagy azért, mert később ért be, nagyon mások lettek.

Az én fiam pedig hiába volt a Te kisfiad ütemében (ő 8 hónapos korától állt stabilan és guggolt le-föl, amúgy 11 hónapos lett, mire rendesen járkált egyedül, és így nem számított egyáltalán szenzációsnak, mert 3 ismerős anyuka kisgyereke is ennyi idősen már rég szaladni is tudott... Viszont vannak olyan babák is (egyidősek a fiammal) a társaságban, akik sokkal lassabbak mozgásban, de azt néztem, hogy már fél éves koruktól pápáznak, tapsolnak, kevergetnek a lábosban, rajzolgatnak, mutogatják kérésre a kisvakondot, pókot a könyvben. Az én fiam ezeket ímmel-ámmal csinálja, és nem túl ügyes bennük.

Amúgy nem tanácsos "sétáltatni" a babát, úgy hogy fogod a kezét, mert árt a gerincének állítólag. Nem kioktatásként írom, csak azért, hogy nehogy árts a porontyodnak.

2011. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 9,5 hónaposan nem ment, hanem szaladt. Nála kimaradt az egyet kettőt lépek, hanem felállt és szaladt. Hozzáteszem azóta diagnosztizált hiperaktív.

A kistesója is ugyanúgy megkapta a teret a mozgásban, mégis 15 hónapos volt mire végre elindult egyedül, de még akkor sem tetszett neki annyira. Mára már mindkettő egyformán kergetőzik az udvarban és el is van felejtve ki mikor indult el...

Megjegyzem inkább ne lett volna ilyen "ügyes" a nagy...


De tudom, neked ez most nagy élmény, hisz látod fejlődni a gyermeked.Gratulálok, most neked öröm nézni minden egyes lépését. Ezzel mindenki így van. De ne felejsd el, mindenkinek egyedi a saját babája és mindenki a legügyesebbnek fogja látni a sajátját. Mert ez így is van. Vannak ilyen ügyes babák a kérdésedre válaszolva. Sőt mindenkinek ügyesebb a babája, mint ahogy neked is a legügyesebb a tied! Ez így természetes. Élvezd ki minden pillanatod ezekben az örömteli napokban, mert nemsokára jön egy újabb dolog az életében és újra rá fogsz csodálkozni..:)

2011. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
A keresztfiam és a húgom is 8 hónaposan egyedül ment!keresztfiam 10 hónaposan szaladt már 11hónaposan már lépcsőzött.
2011. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!