Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak ilyen ügyes babák?

Vannak ilyen ügyes babák?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak nagyon gyors a mozgásfejdési üteme. 5. hó végén kezdett mászni, 6. hó elején felállt, 8. hónapban állt egyedül először, és most a 9. hónapban már oylan ügyesen áll egyedül, hogy akár 1 percig áll a "semmi közepén", 1-2 percig is képes, közben játszik, akár mindkét keze pakolva van, leguggol, feláll, leguggol, feláll, ezt többször is képes, s 1,5 héttel ezelőtt lépett önállóan. Azóta is minden nap meglep 1-2 önálló lépéssel, eddig a max. 3 egymás után. Másnak is van -e ilyen babája, esetleg hallott már ilyenről? Nem erőltettem neki sosem a mászást, állást, de rengeteget kell sétáltatni, igényli. Egész pici kora óta nagy teret kap, nincs korlátozva mozgásában, valószínű emiatt ilyen gyors a tempó.
2011. szept. 28. 21:54
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Igen vannak! De a kérdésedet másképp is megfogalmazhattad volna,mert így valakinek tényleg bántó lehet,és eléggé dicsekvés szaga van!!!

A lányom is mindent nagyon hamar csinált,9,5és fél hónaposan egyedül ment,alig 11hónaposan már volt hogy babakocsi nélkül sétáltunk. Büszke vagyok rá,és örülök neki,de olvastam hogy ez a gyors mozgásfejlődés lehet hiperaktivitás jele is.

Most 19hónaposan olyan mint egy duracell nyuszi,ami nem akar lemerülni,és ki sem lehet kapcsolni. Hogy szalad az enyhe kifejezés! Akrobatikus mutatványokat csinál.



Hiperaktivitásra utaló jelek


A hiperaktivitás jelei már csecsemőkorban is felismerhetőek, de a legtöbb esetben,

iskolás korban lehet diagnosztizálni.


Csecsemőknél figyelemfelhívó, ha sokat és vigasztalhatatlanul sírnak; ha nehezen alakul ki

a napi ritmusuk; ha a mozgásfejlődés során kimarad a kúszás, mászás szakasza; ha felgyorsult

a mozgásfejlődés és a felállást követően szinte azonnal futni kezdenek.


Nagyobb gyermekek esetében jellemző – a teljesség igénye nélkül - hogy az átlagosnál magasabb az aktivitási szintjük, vakmerőek, állandó, szoros felügyeletet igényelnek, hamar elunnak bármit, gyakran váltogatják a játékaikat, később lesznek szobatiszták, a rajzolás nem érdekli őket.

2011. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Szép számmal gyűltünk már össze. :D

Most már látom, nagyon sok ilyen korán járó baba van, de a 7 hónaposan járás (önállóan?) az csúcs! :)

Szerencsére játszik is, érdeklik más dolgok is (felfedez), és a szájába vesz, emiatt a könyvnézegetés egyelőre szóba sem jöhet. :)

2011. szept. 28. 22:42
 13/35 anonim ***** válasza:
91%

kedves szuperbabák anyukái, csak pontozzatok nyugodtan le... :) én csak nevetek ezen. de legyetek szívesek teljesen 0-ásra levinni a válaszadás százalékát :DDD


vagy fáj ha valaki megírja a véleményét? nagyon sokan gondolkodnak így mint én csak éppen emiatt nem merik leírni. Akkor is amondó vagyok: az én lányom a legeslegügyesebb kislány a világon!!!-SZÁMOMRA-



Nosza, a minuszokat, ha fáj az őszinteség :DDDDDDDDDDDDD

2011. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem a normális vagy késői ütemben fejlődő babák ellen irányult ez a kérdés, sem az ő anyukái ellen. Nem kell hisztérikás kirohanást csinálni. Sajnálom, hogy ezt nem tudod felismerni, és rossz napot okozol emiatt magadnak. Javaslatom: önismereti tréning és/jóga! Talán pozitívabb beállítódású leszel
2011. szept. 28. 22:48
 15/35 anonim ***** válasza:
72%

tudod mi volt a rossz nap nekem? mikor a lányomat lélegeztetőn láttam és nem tudtam életben marad e? na az a rossz nap!!!


ez nem rossz nap csak nevetek. te neked kellene egy kis fogalmazási tréningre menni itt írták már mások is. kicsit másképpen lehetne fogalmazni!

de rájöttem neked az nem tetszik hogy megmerem írni: nem ügyesség kérdése az egész! és nem tetszik hogy nem zengek himnuszokat és dicsérem össze vissza a a gyermekedet. de ha ez hiányzik megteszem: nagyon ügyes a fiad, gratulálok hozzá, ilyen ügyes babát még nem láttam!


én megírtam a véleményemet hogy másként kellene fogalmaznod. más is megírta, akkor miért csak nekem reklamálsz? :DDDDD

2011. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
71%

és tudod mennyire vagyok pozitív beállítottságú? annyira hogy élet halál közt elhittem hogy megölelhetem a kislányomat élve...s lám 14 hónapos és hálát adok a sorsnak hogy velünk lehet. úgyhogy ha valaki pozitívan gondolkodik és volt rossz napja, azok között én is benne vagyok! :)


és te?

2011. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
85%

Kedves koraszülött babás anyuka!

Én fel pontoztalak, mert én is a többség szerinti "nem ügyes" baba anyukája vagyok. Az én fiam csak 1 hónappal érkezett hamarabb, de így is csak 16,5 hónapos volt mire elindult. SZERINTEM rettentően ügyes volt akkor is, előtte is, és azóta is az! A többség szerint meg egy lemaradott kisgyerek! Ez van!


Kérdező! Nem volt baj az anyuka első hsz-vel sem, többször is leírta, hogy nem akart megbántani senkit, csak egy lassabban fejlődő kisbaba mellett igenis sz@rul esnek az olyan kijelentések, hogy az az ügyes, aki 9 hónaposan feláll. Te szívtad mellre talán túlzóan azt a hsz-t. És a te reakciódnak, és a lepontozásnak köszönhetően persze, hogy már ő is ingerültebben reagál. Nem gondolom, hogy önismereti tréningre szorulna! Viszont beléd elég kevés empátia szorult...


De mindegy, ki is lépek, mert ez az ügyes babák fóruma, nem az olyan ügyetleneké, mint az enyém, meg a másik koraszülő anyukáé!


Jó éjt mindenkinek!

2011. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
72%

én is zöld kezecskét adtam neked másik korababás anyuka :)

lám, azért lehet mi tudjuk igazán mi is egy babánál az ügyesség :)


én is megyek, lassan jön a férjem.


jó éjt mindenkinek :)


és én azt írnám: egészséges babákat kívánok ("mi" már csak tudjuk ez mit jelent)

2011. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%

ezzel magadat minősíted :)


de tarthatunk szavazást hogy ki az idegbeteg. te aki nem bírod elviselni hogy nem vagyunk egy véleményen vagy azok akiknek a gyermeke akkor is ügyes ha x hónaposan még nem jár :)


én nem méltatlak semmilyen jelzővel attól én intelligensebb vagyok :)


aludj jól :DDDDD

2011. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%

ja, még annyit: irigynek irigy vagyok...s tudod mire? hogy sok anyukának megadatott az hogy magához ölelhette szülés után a gyermekét? hogy boldogan telt a 9 hónapja. hogy boldogan vihette haza picijét pár nap múlva? hogy ha úgy volt minden percben megölelhette. hogy nem orvosokból áll az élete már 1,5 éve!! na erre vagyok irigy! de nem arra hogy egy baba 9 hónaposan már jár!


most tényleg megyek :)

2011. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!