Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak ilyen ügyes babák?

Vannak ilyen ügyes babák?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak nagyon gyors a mozgásfejdési üteme. 5. hó végén kezdett mászni, 6. hó elején felállt, 8. hónapban állt egyedül először, és most a 9. hónapban már oylan ügyesen áll egyedül, hogy akár 1 percig áll a "semmi közepén", 1-2 percig is képes, közben játszik, akár mindkét keze pakolva van, leguggol, feláll, leguggol, feláll, ezt többször is képes, s 1,5 héttel ezelőtt lépett önállóan. Azóta is minden nap meglep 1-2 önálló lépéssel, eddig a max. 3 egymás után. Másnak is van -e ilyen babája, esetleg hallott már ilyenről? Nem erőltettem neki sosem a mászást, állást, de rengeteget kell sétáltatni, igényli. Egész pici kora óta nagy teret kap, nincs korlátozva mozgásában, valószínű emiatt ilyen gyors a tempó.
2011. szept. 28. 21:54
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon aktív, mozgékony, még pelenkázás, szopizás közben is ficánkol, kapálózik, egész nap mászik, jön-megy.
2011. szept. 28. 21:58
 2/35 anonim ***** válasza:
Tegnap volt nálunk egy rokon-ismerős,ő mondta h unokája 9 hónaposan kezdett el járni önállóan.Őszintén szólva mindig kétkedéssel fogadtam az ilyen történeteket,de így h leírod,és már mástól is hallom,elhiszem h van ilyen.Nagyon szeretnék egyszer egy ilyen babát látni,kíváncsi lennék rá,komolyan,nem rosszból írom,kiváncsi lennék,h milyen,hogy olyan pici,és már ilyeneket tud.
2011. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Elég egyértelmű hogy vannak ilyen babák ha a tied ilyen. Egyébként az én kisfiam is pontról pontra ugyanezeket és ugyanekkor csinálta mint a tied. Én is örülök neki, de azért nem kell csoda számban kezelni. Bennem fel sem merült hogy lehet hogy csak ő tudja ezeket ilyen korán. Azok a babák is kapnak bőven teret, és azokat sem korlátozzák a szüleik, akik később kezdik el ezeket a mozgásformákat. Ezek nekem mindig olyan hencegősnek hangzanak. És mivel sok baba később kezdi ezeket, akiknek az anyukájuk már nagyon várja, ez olyan orr alá dörgölős. Nyilván te is utána olvastál hogy eltérő a babák fejlődési üteme. Örülj nagyon hogy ilyen ügyes, legyél büszke rá nagyon. Én is az vagyok, de a helyén kezelem a dolgot.
2011. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Baby-mamisitter ***** válasza:
Gratulálok! Egy kisfiúnál ez fantasztikus dolog. A szomszéd kislány 10 hónaposan utánunk futott a lépcsőn, rendkívül jó képességű ügyes és okos iskolás lett belőle, nemsokára 7 éves lesz. gyakran,de legalább napi kétszer ülj le vele játszani, mondókázni, képes könyvet nézegetni, mesét mondani-, olvasni, hogy ne csak kizárólag a mozgás uralja- és foglalja le. Másra is tudjon koncentrálni a későbbiekben. Üdv. Babymamisitter
2011. szept. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a gratulációt! :)

A kislányok talán hamarabb megtanulnak járni általában?

Én életemben nem hallottam még ilyenről, a védőnőm sem, igaz ő még elég fiatal. A neten sem találtam, ezér tettem fel ide a kérdést.

Huu, a 10 hónaposan futás az szép teljesítmény. :D

2011. szept. 28. 22:19
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

Már ne haragudj de ez most dicsekvés?

ne haragudj meg de nagyon nem tetszik az hogy: vannak ilyen ÜGYES babák????


én úgy gondolom ez nem ügyesség.


a lányom 14 hóanpos, kezét fogva tud csak járni. koraszülött volt 2 hónappal és súlyosan hypotón. hetente kétszer viszem gyógytornára. mégis azt mondom hogy nagyon ügyes baba önmagához képest!!! lehet hogy 14 hónaposan (egyébként 12 lenne) nem jár, ám nekem mégis ő a legügyesebb.


ne haragudj nem akartalak ezzel megbántani csak oylan hencegésnek tűnik hogy: na látjátok a gyerekem már jár...miközben sok anyuka éppen amiatt érzi magát kínban hogy x hónapos gyereke még nem tud járni.


amikor 11 hetes volt a lányom és kórházban feküdtünk volt ott egy cseppnyi baba aki sietett a folyosón. 10 hónapos volt a pici és már gyönyörűen ment egyedül.


ne haragudj, nem megbántani akartalak sem téged, sem másokat...csak nekem furcsán jött ez le.

2011. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]

85-ös hsz


Baba fejlődése - 12 hónapos baba - mozgásfejlődés

Szülői vezetéssel az egyéves gyerekek már lépegetnek. A szakemberek átlagosan a 12-13. hónapra teszik a kapaszkodás nélküli járás idejét. Természetesen akár több hónap eltérés is lehet ettől, a gyermek egyéni érésének függvénye. Vannak gyermekek, akik már 9 hónaposan önállóan járnak és vannak, akik csak 15-16 hónapos korukban kezdenek egyedül lépkedni. Nem kell ettől megijedni, nem szabad siettetni, erőltetni.


szóval nem ritkaság amit írtál, vannak róla linkek.

2011. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
64%
Igen, aki adta nekünk a babakocsit, annak a kisfia 7 hónaposan járt. Az enyém kicsit átlag fölötti, olyan kb, mint a te babád. De a hiperaktív gyerekek is nagyon hamar kezdik a mozgásfejlődést, az autisták (asperger-szindrómások) pedig már 12 hónaposan gyakran beszélnek. Szóval ügyes a babád nagyon, és szerencsére NORMÁLISAN és jól fejlődik.
2011. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, eddig elkerülték a figyelmem az olyan linkek.

Szerintem nem tűnt rosszindulatúnak, sem dicsekvőnek a hsz-em, de rossz az, ki rosszra gondol.

2011. szept. 28. 22:37
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Pont az én fiam üteme... 8,5 hósan ment 3 lépést önállóan. Szerintem sem téradás kérdése, vannak akik így születnek, ez érdekli őket. A fiamat nagyon sokáig nem érdekelték pl a könyvek, nem nézelődött egy helyben, csak tepert állandóan. Olyan is van aki inkább nézelődik és pl hamarabb beszél, akármennyi teret is kap.
2011. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!