Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cékla okozhat allergiát?...

Cékla okozhat allergiát? Tegnap céklát evett krumplival a kislányom, jó nagy adagot. Azóta piros a feneke. Okozhatja? Vagy inkább más lehet a háttérben?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát uj zöldség bevezetésénél lehet egy fajta kiütés, pirosság a fenekén. Mekkora a pici?
2009. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

6 hós, 1,5 hónapja eszik gyümölcsöt és zöldséget.

Már 1-szer evett céklát, akkor is piros volt a feneke, csak azt hittük, hogy mástól.

Más ételnél még nem tapasztaltam.

Úgy tudtam, a cékla nem allergén?

2009. ápr. 27. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
A feneke piros akkor a pelussal van a baj,vagy a krémekkel.De az is lehet jön a foga.Az alergia piros foltokat okoz egyelöre,gyakori az arcon,mellkas,nyakon is elöfordul.Körömvirág krém nagyon jó a fenekére amig piros.Gyulladáscsökkentő hatása van.
2009. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ugy tudtam hogy nem allergén, tök jó, az enyém hatós és ma eszik először céklát! Ha igy megfigyelted, tuti hogy attól van, valamiért ő nem birja. Ez nem igazÁN allergia, hisz nem kiütés, de mégis irritálja, ha piros a popija. Szerintem jó hónapig inkább ne adj neki, ha legközelebb is piros lesz tőle, akkor meg egyáltalán ne!
2009. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
lehet,hogy a céklában levő méreganyagok nem tetszenek neki,a cékla nagyon begyűjti azokat,és a répa is. próbáld ki a bio-céklát,hátha az beválik.
2009. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tegnap hallottam, hogy ne adjunk céklát 1 éves kor alatt, mert a gumója felszívja a földből a nitrátot! Vigyázzatok vele. Enyém 7 hós ő is evett már, de most nem kap egy darabig.

Kérdésedre válaszolva, szerintem máshol is lenne kiütés, ha ez okozta volna..

2009. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
azért azt figyeld meg, hogy ha te eszel céklát, neked is pirosas utána a végtermék.... Ha ez másnapra elmúlik a picurnál, akkor csak a cékla meglehetősen erős festékanyaga, ha nem múlik el, akkor lehet, hogy kicsípte. A fiamnál is volt, még aznap elmúlt, miután többször pelust cseréltünk/letöröltük.
2009. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A cékla és a paradicsom is kicsípheti a baba popsiját, de ettől még nem allergiás rá. Kislányomnak is adom mindkettőt rendszeresen, figyelmeztetett is a védőnő, hogy piros lehet a popsija, de ez gyorsan le is megy róla. Ha a pocakját nem bántja (mert egyébként valakinek pici szorulást okoz), akkor semmi baj nincsen, add neki nyugodtan :-)!
2009. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!