Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hónapos kisfiam miért...

6,5 hónapos kisfiam miért "daj-dajozik" késő este?

Figyelt kérdés

Eddig 5 hetes kora óta 20:00-kor elaludt, és reggel ébredt.

Most 20:00-kor elalszik, és 20:30-kor ébred, mintha reggel lenne... (nevetgél, huncutkodik, sikítozik, pörög - forog). 21:00 után újra megszoptatom, csak hogy aludjon el. Elalszik. Majd éjfélig 30 percenként fel-felsír. Újra kiveszem, cici nélkül sikerül elaltatnom, de a végleges éjfél utáni alvás, megint csak szoptatással tudom megoldani. Oké... jön a foga, de attól még nem kéne mulatnia esténként.

Hát mi történik itt?


2011. szept. 27. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
6 hónapos a kislányom, és egy hete dettó ugyan ezt csinálja. Ma kipróbáltam, hogy fél 6-kor elaltattam, és negyed 7-kor kelt, 7-kor fürdettem, 8-kor evett és kb 10 perce tettem le aludni. Hát remélem ma végig alussza az éjszakát. 6 hetes kora óta este 8-tól reggel 6-ig aludt. Most egy hete meg elalszik 7-kor, 8-kor kel. Elalszik 10-kor és éjfélkor nekiáll bulizni. Negyed kettő körül megint elalszik, miután megetettem és alszik 6-ig. Akkor megint eszik és alszik 9, fél 10-ig. Nem tudom, mi lőtte, de megőrjít.
2011. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a lányom is ezt csinálta 3,5 hónaptól kb. 7 hónapig. csak cifrázott mert ugye este 20-kor aludt, majd felkelt egy óra múlva. esetleg 1,5 óra múlva és hajnal 1-ig bulizott :) ...én meg már alig bírtam :/
2011. szept. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szééép...

Fiam is kb. 1,5 hete csinálja ezt. Új napirend féléveseknek?

2011. szept. 27. 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:

mi lenne ha picit később altatnád el? mondjuk egy órával később. ha felkel akkor ne kapcsolj villanyt, vedd az öledbe, fejecskéje hagy legyen a válladon és ringasd őt. hátha vissza aludna.cicit meg ne adj ilyen sűrűn,(ha lehet ezt írni) mert gondolom nem is eszik sokat.

egyébként Panadolt is adhatsz neki ha fogzik. nekem ezt egy gyógyszerész ajánlotta aki a gyerekinek adta a panadolt 2-3 héten át. azt mondta tévhít hogy ártalmas! mi is volt hogy egy héten át adtuk a lányomnak.

2011. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja, a második voltam az előzőként :)
2011. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, az én babám is ezt csinálja, most lett 7 hónapos, de 6 hónaposan kezdte, fél-1 óra alvás után kipattannak a szemei, felugrik négykézláb előre hátra ringatja magát, sikítozik. A játékaival is próbálna játszani, csak hogy azokat elrakom, hogy minél kevesebb inger érje, plusz sötét van a szobában, így szopizik, de van, hogy csak egy óra múlva alszik vissza.
2011. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Na úgy látszik nekünk bejött a dolog.

Este fél 6-kor elaltattam stb...(már ugye írtam)

Ma reggel 6-kor kelt, megetettem, visszaaludt és még mindig alszik!!!!!! Hát remélem, nem kiabáltam el és nem egyedi eset, hanem beáll erre! :)

2011. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekünk is egész jó éjszakánk volt, és nálunk - talán - a délutáni alvás függvénye ez az őrület. Ha du. 15:00 után alszik el, akkor éjjel buli van...


Kedves második! Írtam, hogy legtöbbször cici nélkül altatom vissza, de ha éjfél is elmúlt, akkor már csak ez az egy ütőkártyám marad. Nurophent néha használok (azzal sem jobb a helyzet), Panadolt semmi estre sem.

2011. szept. 28. 16:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a baj a Panadol-al?
2011. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Délután 5 után már ne hagyjátok aludni szerintem a babákat, mert lehet azért nem fáradtak.


Fogzásra Nurofent és Panadolt is érdemes kipróbálni, mert babafüggő, hogy kinek melyik hat jobban a fájdalomra - nem feltétlen ugyanaz mint a lázra.

2011. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!