Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem láthatjuk a babájukat?

Miért nem láthatjuk a babájukat?

Figyelt kérdés
Helyzet a következő: közeli rokonoknak(anyu keresztfia) novemberben megszületett a második babájuk. Mégnem láttuk. Anyukám néha felhívja őket, ők minket sosem keresnek. De, ha anyu hív, kedvesek ,beszélgetnek, megígérik, hogy majd keresnek minket és eljönnek vagy mi megyünk megnézni a picit. Azóta se történt semmi. Az első bébit is elég nehéz volt megnézni, őt összesen 2x láttuk élőben. Egy ideje mintha kerülnének. Amikor 5 éve volt az esküvőjük, én nem tudtam elmenni, szerintetek haragudhatnak ezért? Vagy csak ilyen otthonülősök lettek?Szerintetek mi lehet?
2009. ápr. 26. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Sok család annyira óvja a babát még a tavaszi szellőtől is. Én ismerek olyanokat, akik pl. azért nem engedik az anyóst a kicsihez, mert nem mos kezet előtte vagy mert rágügyög és attól megáll a fejlődésben...Vannak ilyen emberek. De lehetséges, hogy tényleg arról van szó, hogy nem kíváncsiak rátok.
2009. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is van hasonló helyzet! Csak találgatni tudok! De most kaptam az fiu unokatesomtol szülinapi köszöntö sms-t. Csodálkoztam és megköszöntem de 10 évig megint semmi nem történik!!!pedig mi szoktunk néha menni feléjuk de ök szinte soha így már én se megyek.
2009. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem örülnek, ha le tudnak feküdni aludni egy kicsit. Én magunkból indulok ki. már 7 hónapos múlt a fiam, de még mindig csak azok a rokonok látták, akik eljöttek hozzánk látogatóba és megnézték. nem azért, mert a többi rokonra haragszom, vagy mert nem tudnám elvinni hozzájuk a gyereket, de egyszerűen sokszor örülök annak, hogy sehova nem kell menni, itthon tudunk lenni, és "napirend" szerint tölteni néhány napot. Így is szinte minden nap borul a napirend, hiszen a bevásárlást meg kell csinálni, a tankolás, a postára menés, stb stb, mindent a gyerekkel együtt oldok meg. sokszor azt veszem észre, hogy egész délelőtt jöttem mentem vele. délután babakocsizás, stb. szóval nem is olyan könnyű és egyszerű csak ugy rokonlátogatásokat csinálni:-) szerintem ne aggódj ezen, biztos hogy nem sértődés miatt van. egyszerűen el vannak havazva, örülnek egymásnak, a babának és minden együtt töltött nyugodt percnek. Az is lehet, hogy nem akarják kimozdítani még a babát. Én a helyetekben nem azt mondanám, hogy majd valamikor akkor találkozunk, hanem megkérdezném tőlük, hogy mondjuk következő szombaton ha egy órácskára meglátogatnátok őket, nem bánnák-e. Nem hinném, hogy azt mondják, ne menjetek! csak adjatok egy konkrét időpontot, így ők is készülni tudnak rá. így biztosan örülni fognak a látogatásotoknak!
2009. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
szerintem mindenki elvan a salyát szűk családjával foglalva salynos
2009. ápr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Miért ragaszkodtok akkor annyira hozzá, hogy lássátok? Ha nem akarják, nem akarják...

nekem unokabátyám ilyen, nem mutatják meg senkinek a gyerekeket, senki nem mehet fel hozzájuk, még a nagyi , dédnagyi sem. Én azt mondom-le vannak sz*****va, ha ilyenek, ilyenek, de hogy ajándékot sem kapnak semmire, az biztos.

Nálunk férjem szülei elváltak, az apai nagyszülők egyszer látták a babát, mikor mi elvittük. Azóta is mondják, hogy jönnek, meglátogatják---már 10 hónapja várjuk őket... Ha nem jönnek, nem jönnek, megvagyunk nélkülük is, és úgy látszik, ők is nélkülünk. Mi ettől még jót alszunk éjjel.

Nem kell erőltetni...

2009. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


igen, azt már próbáltuk, hogy konkrét fix időpontot adtunk,de az volt a válasz, hogy az nem jó, majd inkább keresnek ők minket...

hát mindegy, lehet valóban az lesz, amit írtok, hogy ők is megvannak nélkülünk, mi is. ha nem kíváncsiak ránk, hát nem megyünk.

2009. ápr. 26. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!