Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos kislányom náthás....

1 hónapos kislányom náthás. Mivel segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
El van dugulva az orra, és evés után amikor bukik váladék is jön neki vissza. 10kor is evett büfiztettem és elég sok váladékot ki hányt! Nagyon megijedtem! Levihetem levegőzni? Holnap délután van orvos. Vagy vigyem le ügyeletre? Segítsetek!
2009. ápr. 26. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Először is a váladékot szívd le orrszívóval, bátran használd. Ha nem lázas és más tünet nincs az orrduguláson kívül szerintem ne rohanj az ügyeletre. (Bár ha nagyon aggódsz hívd fel őket telefonon ha a gyerek háziorvosát nem éred el). Az, hogy a váladékot kihányta nem gond hiszen valahogy ki kell ürülnie, legalábbis nálam mindegyik gyereknél(három van) így volt ilyen kis korban. Levegőzni szerintem viheted ha nem fúj a szél. Nyugodj meg!:) Remélem tudtam segíteni.

2009. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Náthával ne vidd ügyeletre. Csepegtess anyatejet az orrába, majd 1-2 perc múlva szívd ki neki az orrát, utána orrcseppet csepegtess neki. Sokszor kell szívni az orrát, hogy tisztuljanak a járatok. Ha pár napon belül nem múlik, akkor érdemes megnézetni orvossal, nehogy a fülére húzódjon. A legfontosabb, hogy sokszor szívd az orrát, még ha nem is tetszik neki akkor is.

Az is előfordulhat, hogy nyálkás lesz a széklete a lenyelt váladéktól, mivel annak is ki kell ürülnie valahogy. Levegőzni viheted, mert a friss levegő neki is kell!

2009. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!