Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kórtól lehet adni...

Fél éves kórtól lehet adni tejtermékeket és tehéntejjel lehet hígítani a pépeket, viszont tehéntejet még nem ihat?

Figyelt kérdés
Máshol meg azt olvastam hogy 1 éves kórtól semmilyen formában ne adjunk anyatejet. Másik kérdésem: van aki azt mondja hogy fél éves kora után már nem adott tápszert, mivel a gyereke mindenféle tejterméket megevett(néhányat tehéntejjel hígítva ) csak teát és gyümilevet folyadéknak. Most akkor mi az igazság?
2009. ápr. 25. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1 éves koráig nem jó tehéntejet adni a babának,mert megterheli a gyomrát.Nekem volt olyan ismerősöm akinek csúnya kiütéses lett a babája tőle.

Ezért inkább várnék a tejtermékekkel is.

2009. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy éves korig nem ajánlják a tehéntejet, sőt a legujabbak szerint 3 éves korig. 8 hónapos kor után ellehet kezdeni a főzelékbe egy kis reszelt sajtot, túrót.

Sajnos sokan vannak akik 6 hós kor után már feles tejjel és grizes tejjel etetik a picit, sajnos legtöbbször anyai-anyósi késztetésre. Valóban generációkkal ezelött már ettük sokmindent, de gondolj bele akkor a tej sem volt ilyen manipulált, van amelyik tehenet sem látott :(

Gondolom nem vitafórumot szeretnél nyitni, maradjunk annyiban, hogy mindenki maga felelös a babája egészségéért és az ő döntése mivel eteti. Én csak az emberi butaság számlájára irom, ha valaki "csakazértis" azzal eteti, mert mindenki az ellenkezőjét állitja. Sajnos van az ismeretségi körömben van ilyen anyuka. Elöbb ette a 4 hónapos picije a sülthúst és a pörköltet, mint a gyümölcsöt :(

Ja és hát szegény baba azt eszik amit adnak neki!!!

A mai tápszerek már nagyon korszerűek és hiszem, hogy később mutatkozik meg az, hogy én 6 hónaposan még azt adom, sőt 1 éves koráig biztosan.

Persze fontos mellette a gyümölcs, főzelék hússal és a tejpép amit vizzel kell kikeverni nem pedig tehéntejjel. A por tartalmaz mindent ami a babának egészséges, beleértve a tejport is, ami nem egyezik a tehéntejjel.

Szóval ez az én véleményem :)

6 hós manó anyukája

2009. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tehénteje kaptam öt hós koromtól, anyunak elapadt a teje, az akkori korszerűtlen tápikat sugárban kihánytam. De mivel valamit ennem kellett, jött a tehéntej. Súlyos ekcémám van, kivizsgálások bizonyitják hogy a korai tehéntejfogyasztástól van. A mai modern tápik igy jobban megfelelők a kicsi táplálására minimum egy évig a szokásos főzi-gyümivel, mint az állati eredetű bocitejci. Csak példaként említem, hogy én mit kaptam tőle egy életre, hátha segit dönteni.
2009. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eggyetértek teljesen az előttem szólókkal én is 1 éves kor alatt nem fogom neki adni. Emiatt már összetűzésbe keveredtem de úgy gondolom el kellenne fogadni egy anyuka döntését. MIért tömjük azt a kisbabát mindennel idő előtt. Ha nagy lesz már úgyis ehet mindent, legalább amíg pici addig óvjuk.
2009. ápr. 25. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!