Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos babának...

5 és fél hónapos babának hogyan készítsem el a cukkinifőzeléket?

Figyelt kérdés
A védőnőnk tanácsolta, hogy már ezt is vezessem be a baba étrendjébe, csak épp elfelejtettem hogy hogyan készítsem el. A neten hagymát, kaprot és pici sót is írnak az elkészítéséhez. De nem vagyok biztos benne, hogy ilyen idősen szabad-e ezeket adni. Segítenétek? Köszönöm!
2011. szept. 10. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult. :)

Cukkínit meghámozod, magjait kiszeded, kicsi kockákra vágod, hozzá raksz kb 1 krumplit, ezeket együtt megfőzöd, esetleg pici só, ha akarod.Mikor megfőtt simán leturmixolod, és ha nagyon híg volt én adtam hozzá 1 kis Sinlac port.

2011. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

így csináltam, csak só nélkül, viszont tényleg nem túl fincsi... :)

Már alig várom, h ízesítést kapjon, hátha akkor jobban eszik majd. :))

2011. szept. 10. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztosan jobban fog! :) Nekem 8 hónapos a lányom, de amikor 5 hónapos volt, szabályosan volt, hogy visszahányta a kaját, mert nem ízlett neki.Most már van olyan , hogy a húslevesből turmixolok neki, és nem tudom elég gyorsan adni a kis szájába!! :)

Jó étvágyat a babócádnak! :)

2011. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, előfordul, h nem akar enni, és nem értem miért?? Pl a banánt almával. Egyszerűen nem megy le neki, csak visít! :((

De lassan ezek a napok is eltelnek majd, és jöhetnek a finomabbnál-finomabb bébikaják! :)) (alig várom)

Köszönöm a receptet még egyszer! :))

2011. szept. 10. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A cukkini önmagában ízetlen, az ízesítést pl sót viszont nem ajánlják ilyen kicsi babának.

Krumplival jobb az íze de úgy is elég "semmilyen". Én a cukkini+krumpli kajához mindig teszek pár karika sárgarépát, sokkal finomabb úgy. És a répát adhatod 5,5 hónaposan is.

2011. szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én mikor ennyi idős volt a fiam nem csináltam neki főzeléket, egyrészt még nem lehet az összetevőit adni, másrészt anélkül meg felesleges összepacsázni az egész konyhát azért, hogy kiköpje :D


szóval míg ilyen kicsi volt csak vízben megpároltam, és összeturmixoltam. mindig tettem hozzá valamit, enyém a répát imádta így többnyire azt.

olyan 6,5-7 hónapos volt mikor rendesen főzeléket főztem neki.

a cukkinit tejfölös habarással csinálom egyébként sok petrezselyemmel, az egyik kedvence :)

21 hónapos

2011. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

krumplival, pár répakarikával összeturmixoltam, és ízlett neki!!!

Köszönöm csajok :))

2011. szept. 10. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!