Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadék kell + ban...

Mennyi folyadék kell + ban egy 6 hónapos anyatejes és hozzátáplált babának? Csőrössel próbálkozhatom? (szilikonos végű)

Figyelt kérdés
gyümölcs,tejpépet kap.de minden kiegészítés után szopik.
2009. ápr. 21. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is 6 hósak vagyunk, szintén szopi+ gyümölcs/zöldség és tejpép. Én akkor adok neki, amikor észreveszem, hogy esetleg kívánja. Főleg meleg napokon, amikor sétálunk. Nekünk van szilikonos pohárra szoktató üveg, meg csőrös is. Az rendes cumisüvegből nem tud inni, de ezekből hamar megtanult és nagyon ügyes.
2009. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csak anyatejes és most próbálkozunk a hozzátáplálással. Nekem azt mondták, ha rendes adagot eszik (kiváltod vele az egyik étkezést), akkor kb. 2 dl/nap. Én még nem váltok ki kaját, csak gyümit kap + főzelékféléket. Én se tudom, hogy elég- e neki. ÁLtalában gyümölcsleveket iszik szívesen és van olyan nap, hogy csak fél vagy 1 dl-t iszik. Gondolom a szopcsival pótolja, mert én a kaja után még megkínálom és iszik/eszik rendesen. Bocsi, h belekérdezek, de milyen tejpépet adtok a kicsiknek? Nekem is kellene? Vagy nincs annyi tejcsitek estére?
2009. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt kihagytam, hogy 5,5 hónapos kislány.
2009. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi! És azt is kihagytam, hogy a cumisüveg nekünk se jött be. Abból abszolút nem tudott inni. A napokban vettem neki Aventes varázsitatót. És nagyon tetszik neki. Ennek is szilikonos a vége és csak akkor tud belőle inni, ha megszívja egyénként nem folyik, nem csepeg. Amikor először adtam neki ebből, akkor levettem a tetejét és a csőr nélkül itattam meg a pohárból, hogy tudja, h mit rejt a pohár, mert eleinte csak játszott vele és gagyogott hozzá! Utána már simán kortyolgatott. Persze nem minden ízlik neki! :-D
2009. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kislányom 7,5 hónapos, egyszer eszik gyümölcsöt, egyszer főzeléket, de mindegyik után cicizik is. Azonban minden evés közt legalább egyszer megkínálom vízzel. Egyszerre olyan 30-40 milit iszik. Amúgy ha itthon vagyunk pohárból iszik, ha úton akkor sportkupakos flakonból. Cumisüveget ő sem fogadta el, illetve csak tartotta a szájában, nem tudott vele mit kezdeni.

Szerintem vízre szoktasd, ne édes löttyre, attól csak szomjasabb lesz. Meg ha hozzászokik nem tudod leszoktatni.

2009. ápr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi :-) tehát egy 2dl naponta.az talán menni fog.eddig én is mindig megszoptattam mind a gyümölcs,mind a főzelék után,de azt mondta a védőnő,lassan ki kéne váltanom a szopikat.mi eddig sima pohárból próbáltuk itatni,megy is jól.cumisüveget ő se használja.ma megnézem mit művel a csőrivel :-)

tejpép azért kell,mert keveset szopik,és láttam rajta hogy éhes.amúgy eddig csak a hipp -est próbáltuk

2009. ápr. 22. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!