Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba ehet mákos tésztát?

1 éves baba ehet mákos tésztát?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%
2011. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Írd meg kérlek, h az orvos mit mondott.


Még nem adtam én sem, de csak azért mert mostanában nem volt nálunk menü. Amúgy jó ötlet, én szeretem.

Nem tiltja semelyik táblázat az adását.

2011. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennék, hogy lehet e adni, fiam 16 hónapos,de még nem adtam neki. viszont ha lehet, akkor egyik nap beiktatom:-)
2011. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Kedves nagyon okos Szilvia es tarsai.

Foleg Szilvia, akinek tobb durva tevedesebe is belefutottam mar mas kerdeseknel.


Az etkezesi mak, amibol peldaul a makos teszta keszul semmilyen formaban nem veszeles a gyerekre. Ha mar ilyen nagyon okos vagy, akkor jo lenne, ha tenyleg az lennel, legalabb egy picit.


Egy: jo lenne tudni, hogy az opiumot a NYERS makgubobol nyerik ki, a nyers makgubobol viszont etkezesi mak nem nyerheto. Mire megerik annyira, hogy etkezesi mak legyen belole, addigra mar nem nyerheto opium...

Ez az egyik.

Masik: meg van hatarozva, hogy milyen fajta mak termelheto, vannak olyanok, amik nagyon alacsony szinten tartalmazzak ezeket az enzimeket, illetve vannak genkezeltek, amelyek viszont egyaltalan nem. Magyarul ezzel az is meg van akadalyozva, hogy barki morfint, vagy opiumot nyerjen ki belole, de ennek az ERETT termeshez tovabbra sincs semmi koze.

Harmadszor: hozzataplalasi tablazat szerint 1 eves kortol ehet a baba makot, ez a dioval es a tobbi csonthejassal egy lapon szerepel.

Harmadszor: ha elegge felvilagosultak vagyunk ahhoz, hogy ne feljunk butasagoktol, akkor igencsak erdemes adni a gyerekeknek, mert nagyon-nagyon sok ertekes dolog van az etkezesi makban: foszfor, kalcium, vas, rengeteg vitamin.

Sokan direkt fogyasztjak emiatt hetente tobbszor is, de lehet venni gyogynovenyboltokban makolajat is peldaul.

Negy: inkabb mar nem is irok semmit, csak fogom a fejem, mert ez durva volt.

Nem baj az, ha az ember nem ert valamihez, de az igen komoly gond, ha a butasagot meg terjeszti is.

2011. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ :) Nagyon csodálkoztam, hogy néhányan miért támadják ennyire a mákot, egy pillanatra elgondolkodtam, hogy én lennék ennyire tudatlan?
2011. szept. 8. 21:42
 16/19 anonim ***** válasza:

No, megkérdeztem a védőnőmet és azt mondta, másfél éves korig érdemes várni mert eléggé allergizál, sok kisgyerek még nincs rá felkészülve (mármint a szervezet) és allergiás reakciót válthat ki ha korán találkozik vele, a korán a másfél év előtti időszakot takarja.


Csak hogy legyen a veszekedésben érvekkel ellátott válasz is, amit hozzáértő mondott.

2011. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

18:25-ös vagyok:


Közben megérkeztünk az orvostól...Rákérdeztem és egy éves kortól adhatok neki,de csak módjával,ahogy előttem is írták mert allergizálhat.

Én inkább nem kommentálom "Szilvia" viselkedését.

2011. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Szeretném megosztani veletek a múlt vasárnap velünk történteket. 20 hónapos a kisleány unokám. Délután kétségbeesetten rohant hozzánk a fiam, hogy rosszul van Boglárka. Hosszabb ideje erősen sírt hasgörcse volt fulladt és hányási ingerei voltak. Mivel nem javult az állapota mentőt hívtunk azt hittük lenyelt valamit, megfigyelésre bevitték a helyi kórházba. 2- 3 óra múlva az állapota javult és kiderül, hogy délután az édesapja adott neki olyan süteményből egy diónyi nagyságú falatot amelynek a tésztája mákot is tartalmazott. Ettől lettek az iszonyú fájdalmai. Mi ezt nem tudtuk sajnos, hogy ilyen hatása lehet. Nem kívánom senkinek azt amit mi akkor átéltünk.

Tehát azt javaslom nagyon óvatosan kezeljétek ezt a témát nehogy ti is hasonlóképpen járjatok.

2017. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves nagymama, koszonjuk, hogy megosztotta, valoban hasznos volt es sajnis igen, a mak valoban allergizal.

Jobbulast a kicsinek!

(Kisfiamnak 6 evesen is hasmenese van ha makosat eszik, ezert nem is adunk neki)

2017. febr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!