Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez nem baj egy 7 hónaposnál?

Ez nem baj egy 7 hónaposnál?

Figyelt kérdés
Kisfiam jöv.héten lesz 7 hónapos, és 180 ml tápszernél soha nem ivott még többet. Azt is csak este. Reggel örülök, ha 120-at megeszik. Délben és uzsonnára már szilárdat eszik, tehát reggel 7-kor van reggeli tápszer, tízórai tápszer, vacsi 8kor tápszer, és még egy 11-kor. De csak este eszik 180-at, holott azt írják ilyenkor 210-et kéne. A másik pedig, hogy még nem ül egyáltalán, meg sem próbálkozik felülni. Ez nem baj??
2011. szept. 6. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom 11 hónapos és 180 ml-nél vagy grammnál többet nem eszik, sőt ma éppen 110 gramm volt az ebédadagja, és láthatóan nem volt szüksége többre. Nem idegelem magam, felesleges, mert szépen fejlődik. Soha nem néztem a nagykönyvet, hogy mennyit "kell" ennie.

Ha jól fejlődik a fiad, akkor ne aggódj. Ha soványka és kiköpi az ételt, akkor vidd el dokihoz.

Lányom 8 hónaposan ült, egyik napról a másikra. Addig még csak meg sem próbálta. Azóta már nem hogy ül, inkább rohan...

2011. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom nemsokára 8 hónapos lesz.Nálunk napi 5 étkezés van, ebből már 3om ki van váltva.Reggel eszik kb 150ml tápszert, este pedig 200at.Én nem aggódok, mert szépen fejlődik és nincs semmi baja.

Nekem a lányom nagyon gyorsan fejlődik, én meg ezért aggódom..már ül,mászik,felállt, és még lépeget is bútoroknál.Ezt mind 3 hét alatt lerendezte, és félek, hogy rossz a csontjainak.. :/

Én úgy tudom, hogy forogni már kell a babádnak, és kúszni is el kéne lassan kezdenie, ha még nem teszi.

Ne aggódj ilyenekért, hogy még nem ül, amikor úgy érzi, akkor majd csinálja.Elméletileg mászásból ülnek fel.

2011. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves második! Az én lányom is nagyon gyors, fél éves kora előtt pár nappal felállt, azon a héten fel is ült és rendesen mászni kezdett. A kórházba járunk ellenőrzésre születéskori kis probléma miatt és a doktornő meg volt lepődve, de azt mondta amíg magától csinálja addig semmi baj nem lehet belőle!

7 hós baba anyuja

2011. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak ennyit eszik, és 9 hónapos! Vannak tápik, amik sűrűbbek, és nem is kell annyi belőlük! Nincs elkésve, mi gyógytornára járunk koraszülés miatt, ő mondta nekünk, hogy 10 hónapos koráig kell elkezdeni mászni, és felülni! Úgyhogy nem vagytok elkésve! Ne sürgettesd, majd fogja ő csinálni!
2011. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:22

Köszönöm! :) Kicsit megnyugodtam.Csak azért is aggódok kicsit, mert párom is nagyon korán ment már, és át lehet lépni a térdei között!! :) Csak remélni tudom, hogy lányomnak nem lesz ilyen...

2011. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A babám már 5 hónapos kora óta kúszik, mindenhova elmegy! És forog is már régóta oda-vissza, csak hát még nem ül...
2011. szept. 6. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
:) ne aggódj!Majd amikor már maga alá húzza a kis lábikóit, és el kezd hintázni, na majd utána nem sokkal már elkezdheti gyakorolni az ülést is.Ő tudja, hogy mikor jó neki!De az nagyon jó ha hagysz neki mozgás teret, mert akkor fejlődnek a kis izmai, és nem lesz semmi baj! :)
2011. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!