Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás. Ti adnátok...

Hozzátáplálás. Ti adnátok meggyet, s ha igen mivel, stb?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos és 1 hetes múlt. Már evett almát, őszibarackot külön-külön, illetve keverve is és nagyon ízlett neki. Ma adtam neki meggynek a levét - hogy a savanykás ízt is szokja - megitta. Holnap hogyan, mivel (keverve?) adjam neki a meggyet, vagy inkább már a krumpli bevezetését kezdjem el? Van saját termésű körténk, azt már eheti?

A sárgarépa is van saját termés, de valahol azt olvastam, hogy a házinak nagy lehet a nitrát tartalma, akkor honnan vegyek?

Tudom, rengeteg kérdés van már ebben a témában, de remélem lesz valaki, aki szívesen segít.


2011. szept. 5. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

én is előbb adtam meggyet, mint krumplit. nyugodtan keverheted az almával, barackkal. később krumplival, husival is.


szerintem a saját termésű répánál jobbat nem tudsz venni, én biztos azt adnám. a répával annyi a gond, hogy fog, ezért érdemes vigyázni vele. amúgy párolva, főve eheti már.


a körtét meg lehet próbálni, de sok babának fáj tőle a pocakja (a belső, keményebb részt ki kell vágni), előbb a levét megpróbálhatod, ha azzal nincs gondja, talán bírja a gyümölcspürét is. csak ezt nagyon kis mennyiséggel kezdd, ha gondot okozna, ne legyen nagy baja.

2011. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem párhuzamosan a krumplit is bevezetheted, mert az abszolút nem allergén. Attól tuti nem lesz baja. És az is alap dolog, alapabb, mint a meggy. De persze azt isadhatod bármivel. De lehet, hogy a meggy-alma már elég savas. Én pl. ma banánnal turmixoltam, mert elveszi a savasságát.

A körte tényleg "veszélyes". Nagyon figyelj, ne kezdd sokkal, és apránként haladj vele. Sztem a legtöbb babának fáj tőle a hasa.

Ha a krumplit bevezetnéd, akkor az ebéd meg lenne oldva, mert ahhoz bármit tehetsz: gyümit, más zöldséget, husit. Én 6 hós lányom a gyümis krumplit imádja a legjobban :)) Bármilyen gyümivel, amit persze ehet. Csak pont ez a baj, hogy a gyümikkel kezdtem és zöldséget nem nagyon akar enni :( Szóval a répát is adhatod, a kertit. A répa sem allergén, csak fogja a hasat.

2011. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Adtam neki meggyet. Kevertem hozzá almát és egy kis őszibarackot, jóízűen elfogyasztotta.:-) Viszont a krumplit egyelőre sem magában, sem almával keverve nem volt hajlandó megenni. Próbálkozzak holnap is, vagy mit tanácsoltok?
2011. szept. 6. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
én mindig azt próbáltam adni, ami épp volt. ha még van a főtt krumpliból, akkor megpróbálnám hozzákeverni az almához, meggyhez. ha épp nincs, akkor nem erőltetném.
2011. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy új ízt hosszabb idő megszokni. Kislányom most 6 hónapos, én is ide kaptam-oda kaptam. Ha nem ízlett neki, akkor nem adtam többet. De akkor hogyan szokja meg? Most próbálok már következetes lenni. Talán még nincs minden veszve :)) Most pl. a répa nem ízlik neki, de adom neki krumplival, almával. Egyszer majd megszokja az ízét. Sztem add neki minden nap egy kiskanállal, kóstoltasd. Nem kell sokat. Azzal rakd össze, amilyen ízt megszokott, szeret. Nem szabad feladni! Folyamatosan adni kell.
2011. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!